آغاز سفرهای خارجی نخست وزیر پاکستان/ عمران خان وارد ریاض شد
نخست وزیر پاکستان در اولین سفر خارجی خود وارد ریاض شد و بر اساس برنامه قبلی احتمالا در سفر بعدی خود از تهران بازدید می کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری شبستان، نخست وزیر پاکستان بازدید رسمی دو روزه خود از عربستان را از امروز (سه شنبه 27 شهریور) آغاز می کند. سفر عمران خان به ریاض به دعوت «ملک سلمان»،پادشاه عربستان و «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور انجام می شود. این اولین سفر خارجی عمران خام پس از احراز پست نخست وزیری در پاکستان است.

 

بر اساس بیانیه رسمی وزارت امور خارجه، وزیر امور خارجه، وزیر دارایی و مشاور نخست وزیر در این سفر عمران خان را همراهی می کنند. در این سفر، عمران خان با ملک سلمان تماس تلفنی و دیدار دوجانبه ای هم با ولعیهد خواهد داشت. عمران خان همچنین در این سفر مراسم حج عمره را به جای خواهد آورد.

 

در برنامه های قبلی اعلام شده بود که نخست وزیر پاکستان در اولین سفرهای خارجی خود به عربستان و ایران سفر خواهد کرد. اگر چه هنوز تاریخ دقیقی برای سفر عمران خان به ایران اعلام نشده ولی احتمالا او پس از سفر به ریاض به تهران می آید.

 

وقتی عمران حزب خود را در مسیر دستیابی به قدرت دید شمه هایی از اهداف سیاست خارجی خود را بیان کرده و اولویت های کشورش در عرصه بین الملل را ترسیم کرد. او در اولین سخنرانی پس از پیروزی اش از ایران و عربستان که دو بازیگر سیاسی و استراتژیک مهم در خاورمیانه هستند سخن گفت و تاکید کرد که دولتش روابط خود را با ایران و عربستان بهبود خواهد بخشید و سفرهای او به عربستان و ایران  گواهی بر این مدعاست./

چاپ خبر