امام جمعه خرم آباد:
معرفت بخشی و بصیرت افزایی مهم ترین ثمره عزاداری حسینی است
امام جمعه خرم آباد، آگاهی بخشی را مهم ترین راه مقابله با توطئه های دشمنان دانست و گفت: معرفت بخشی و بصیرت افزایی از مهم ترین آثار عزاداری حسینی است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، امروز(23 شهریور) در خطبه های نماز جمعه، گفت: ماه های محرم و صفر فرصت روشنگری، بصیرت افزایی و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی است.

 

وی افزود: مجالس عزاداری حسینی فرصتی برای آگاهی بخشی، معرفت افزایی و بصیرت افزایی است.

 

آیت الله میرعمادی، با اشاره به توطئه های دشمنان برای ترویج خرافات در بین عزاداری ها، اظهار داشت: هوشیاری هیئت های مذهبی و مداحان در این زمینه ضروری است.

 

وی با تاکید بر ضرورت جذب جوانان و نوجوانان به هیئت های عزاداری و مجالس عزاداری، خاطرنشان کرد: مجالس عزاداری حسینی باید با برنامه ریزی منسجم هیئت های مذهبی بستری برای معرفت و بصیرت افزایی در جامعه بویژه در بین جوانان و نوجوانان باشد.

 

آیت الله میرعمادی، مکتب عاشورایی را اسوه و الگویی برای سعادت دنیا و آخرت و مبارزه به توطئه های دشمنان دانست و گفت: عزاداری های ماه محرم و صفر همچنین فرصتی برای اعلام حمایت قاطع از ولایت واعلام برائت از دشمنان و ظالمان است.

 

پاسخ جمهوری اسلامی به هر نوع تجاوز و تهدیدی کوبنده خواهد بود

 

خطیب جمعه خرم آباد، در ادامه با اشاره به توطئه های گسترده دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران، افزود: امروز فرزندان میهن در نیروهای نظامی و انتظامی پاسخ هر گونه متجاوزی را کوبنده خواهند داد.

 

وی با اشاره به حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست های دموکرات عراق، تاکید کرد: دشمنان این مرز و بوم بدانند پاسخ ایران به هر تجاوزی دقیق به موقع و کوبنده خواهد بود.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان، ادامه داد: حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست های دموکرات عراق همچنین نمایشی از اقتدار و اشراف اطلاعاتی فرزندان جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی با بیان اینکه این حمله همچنین نمایشی از اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: این حمله پیام های جدی برای دشمنان از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و تروریست ها دارد.

 

امروز دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف بین شیعیان است

 

خطیب جمعه خرم آباد، در ادامه با اشاره به رویدادهای اخیر در بصره عراق، بیان کرد: این فتنه توسط بیگانگان در استان بصره دنبال مب شود.

 

وی ابراز کرد: دشمن در آستانه پیاده رویی اربعین به دنبال راهی برای تخریب روابط ایران و عراق و کمرنگ کردن پیاده روی بزرگ اربعین حسینی است.

 

آیت الله میرعمادی، خاطرنشان کرد: به دنبال تحریک دشمنان  حمله به کنسولگری ایران در بصره رقم خورد.


نماینده ولی فقیه در لرستان، با بیان اینکه به حمد الله در سایه هوشیاری و بصیرت مردم ایران و عراق این فتنه موفق نشد، افزود: دشمن امروز به دنبال راه اندازی جنگ بین شیعیان ایران و عراق است.

 

وی با بیان اینکه این توطئه توسط آمریکا، عربستان سعودی و رژیم اشغالگر قدس دنبال می شود، خاطرنشان کرد: هدف از این توطئه دشمنان، تحت تاثیر قرار دادن  پیاده رویی اربعین حسینی و جلوگیری از وحدت مسلمانان بویژه شیعیان است.

 

آیت الله میرعمادی، افزود: به رغم توطئه های بعثی های، آمریکا و عربستان سعودی، با هوشیاری و بصیرت مردم ایران و بصره این توطئه دشمنان خنثی شد.


ضرورت حذف دلار از معادلات اقتصادی برای مقابله با جنگ اقتصادی

 

امام جمعه خرم آباد، در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان، افزود: امروز دشمنان در قالب جنگ اقتصادی و جنگ روانی به دنبال دست یابی به اهداف شوم خود است.

 

آیت الله میرعمادی، افزود: حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان و همچنین تقویت راهکارهای اقتصادی و بهره برداری بهینه از ظرفیت ها و توانمندی ها بومی برای مقابله با توطئه های اقتصادی دشمنان ضروری است.

 

وی با اشاره به برگزاری نشست سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه، گفت: با این حرکت محوری جدبد علیه توطئه های آمریکا شکل می گیرد.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان، اظهار کرد:با اتحاد این سه کشور و حذف دلار از معادلات حرکتی خوب در راستای مقابله با توطئه های آمریکا آغاز می شود.

چاپ خبر