خانواده ها نسبت به حجاب فرزندان خود دقت و حساسیت داشته باشند
امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به گسترش روز افزون معضل بد حجابی در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: خانواده‌ ها به وضعیت حجاب فرزند و دختران خود توجه بیشتری کنند و دقت و حساسیت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم، امام جمعه موقت یاسوج ظهر امروز (23 شهریور) در خطبه های نخستین جمعه ماه محرم الحرام مرکز استانف گفت: ماه محرم، ماهی برای معرفت و رسیدن به حق است و باید بدانیم این ماه می تواند انسان را از گمراهی نجات دهد.

 

وی به غیبت کردن در برخی از مناسبت های مردمی در بین مردم اشاره و اظهار داشت: غیبت گناهی نابخشودنی است و کسانی که در بین مردم عیب دیگران را می گویند، خودشان هم درامان نیستند.

 

موسوی اعظم با بیان اینکه نخستین گروهی که وارد جهنم می شوند غیبت کنندگان هستند، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز غیبت نقل مناسبت های ما شده است.

 

خطیب موقت جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در خطبه های دوم نماز جمعه شهر یاسوج، گفت:بارها مطالبی شنیده شده که کذب آن بعد مشخص می شود و نباید با نقشه دشمن زود خود را ببازیم.

 

وی به مناسبت های مهم اشاره و تصریح کرد: وهابی های خبیث و خیانتکار ۹۰ سال پیش به عراق حمله کرده و قصد داشتند قبور برخی از ائمه را تخریب و اینجا بود که شیعیان مسلح شدند و آنان را تار و مار کردند.

 

موسوی اعظم ادامه داد: دشمنان اسلام می خواستند قبر مطهر پیامبر اکرم (صل الله علیه وآله وسلم) را نیز تخریب کنند که با اختلاف انگلیس روباه روبه شدند و یکی از این دلایل، بقای عمر کشور خبیث آل سعود بود.

 

خطیب جمعه موقت یاسوج در ادامه، گفت: امروز این خبیث های خیانتکار تکیه گاه ها و مراسمات امام حسین (علیه السلام) را به آتش می کشند و اینجاست که شیعه باید قد علم کند.

 

وی با بیان اینکه برخی مشکلات استانی از جمله تصادفات درون شهری و برون شهری است که امروز باید به قانون عمل کنیم، تاکید کرد: امروز بیشتر تصادفات و فوتی ها در بین جوانان است و باید این موضوع را به صورت کارشناسی حل کرد.

 

حجت الاسلام موسوی اعظم گفت:سید الشهدا (علیه السلام) برای بقای اسلام و زنده نگه داشتن دین پیامبر اسلام قیام کرد و تمام زندگی خود را فدای اسلام کرد.

 

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به گسترش روز افزون معضل بد حجابی در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: خانواده‌ ها به وضعیت حجاب فرزند و دختران خود توجه بیشتری کنند و دقت و حساسیت داشته باشند.

 

وی افزود: مردان این استان همواره به داشتن غیرت و تعصب دینی معروف و در کشور زبانزد بودند و هم اینک نیز باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

 

موسوی ‌اعظم گفت: گسترش برخی اخلاق ‌های ناپسند همچون غیب، قضاوت ‌های بی مورد و غیر مستند و پشت سر دیگران حرف زدن در استان از طریق پیامک‌ ها، فضای مجازی و شبکه‌ های اجتماعی رواج دارد و این عادت ناپسند باید کنار گذاشته شود.

چاپ خبر