در مصلی امام خمینی(ره) تهران؛
اجتماع بزرگان مادران و شیرخوارگان‌ حسینی برگزار شد
اجتماع بزرگان مادران و شیرخوارگان‌ حسینی با حضور خیل عظیم مادران تهرانی در مصلی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، اجتماع بزرگان مادران و شیرخوارگان‌ حسینی با حضور خیل عظیم مادران تهرانی در مصلی تهران برگزار شد.

در ابتدا این مراسم گروه نوجوان «نسیم قدر» اجرا تواشیح داشته و سپس فاطمه افشاریان شاعر آئینی و فرزند شهید مدافع حرم مجید افشاریان به چند بیتی رباعی در مدح حضرت علی اصغر(ع) پرداخت.

در ادامه مریم حاج عبدالباقی کارشناس مسائل دینی با اشاره به آنچه در سوره آل عمران آمده است گفت: هدیه دادن فرزند برای خدا یکی از موضوعاتی است که در قرآن هم به آن اشاره شده است.

وی ادامه داد: مادر مریم(س) بدون آنکه بداند در رحم خود دختر دارد یا پسر فرزند خود را برای خداو‌ند هدیه داد، خداوند هم با آغوش باز هدیه مادر مریم را پذیرفت و‌ در نهایت این‌ نذر نسل حضرت عیسی(ع) به وجود آمد.

این کارشناس مسائل دینی تاکید کرد: امروز که مادران ما فرزندان خود را در این مکان جمع می کنند به نوعی با زبان عملی خود بیان می‌کنند که فرزند ما فدای علی اصغر و راه امام حسین(ع)؛ پس وقتی که ما فرزندی را به دنیا می آوریم اگر با نیت این باشد که فرزند ما راه خداوند را پیش بگیرد و‌ یار امام زمان(عج) خود باشد قطعا برکاتی را خواهد داشت.

حاج عبدالباقی یادآور شد: در قرآن داریم که مسلمانان باید از جان ها و خانواده های خود در برابر آتش محافظ کنند، این مانوری که امروز به نمایش در می آید همین کار را انجام می دهد.

وی افزود: یک مادر وقتی دنیا را مطاع قلیل و گذرا ببیند می تواند بچه خود را با این نگاه تربیت کند، بچه ما نگاه به دنیا را از زبان ما نمی گیرد بلکه از نگاه ما می گیرند، اگر نگاه مادر به دنیا نگاه عظیم باشد اگر بارها هم بگوید دنیا ارزش ندارد فرزند تنها زبان مادر را نمی بیند بلکه نگاه مادر را می بیند، پس مادری که دنیا را مزرعه آخرت و گذرا می بیند این باور را در فرژند خود هم تلقی می کند.

این کارشناس مسائل دینی ابراز داشت: ما اگر فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را داشته باشیم باید آن را به فرزند خود نیز آموزش دهیم، اما متاسفانه بسیاری از مادران می خواهند‌ فرزندشان در یک حاشیه امن باشد و وارد اتفاقات جدیدی نشود، اگر روزی فرزند ما در مدرسه امر به معروفی کرده باشد و به خاطر آن توبیخ شود مادر ما سعی می‌کند او را از کارش بازدارد و کم مادرانی داریم که فرزند خود را تشویق به انجام کار خود کند.

حاج عبدالباقی خاطرنشان کرد: بانوان از جهاد معاف هستند اما از امر به معروف و نهی از منکر محروم نیستند، این امر به معروف و نهی از منکر هم‌ کاری خطرناک است که گاها با شهادت ختم‌ می شود، پس امر به معروف و نهی از منکر را در ذهن فرزندان خود تداعی کنیم.

وی تصریح کرد: ما از بچه گی خود اتفاقات زیادی را در تربیت فرزند خود رقم می زنیم، برای نمونه مادران ما به فرزندان هشدار می دهند که به خون، ادرار یا هر چیز نجسی دست نزنند و این رفتار در بزرگسالی هم در رفتار یک انسان می نشیند، حال اگر ما فرزند خود را با آنچه که گناه است یعنی دروغ، ریا، غیبت و تهمت هم منع کنیم قطعا در بزرگسالی در رفتار او اثر کند.

این کارشناس مسائل دینی بیان کرد: پس در اینجا نقش پدر و مادر در مراقبت فرزند برای اینکه فرزند هر حرفی را نزند بسیار مهم است، اگر ما چنین رفتاری در کودکی در رفتار فرزندان خود داشتیم هیچ وقت شاهد رفتار نامناسب یک فرزند در بزرگسالی نمی شویم.

حاج عبدالباقی عنوان کرد: برای اینکه فرزند ما به جهنم نرود باید نگاه الهی را در فرزند خود جا بیاندازیم، دغدغه ما این باشد که عمل صالح به منصه ظهور بگذاریم زیرا در این صورت دست الهی نگهدار فرزندان ما خواهد بود.

در این مراسم همچنین شاعر آئینی آقای برقه ای چند بیتی در مدح اهل بیت(ع) خواند و‌ سپس دختربچه ای نذرنامه ی حضرت علی اصغر(ع) را قرائت کرد.

در پایان این مراسم حاج مرتضی طاهری به مداحی پرداخت و سپس حجت الاسلام ابوترابی فرد خطیب موقت نماز جمعه تهران سخنرانی نمود.

چاپ خبر