طرح استانی نهضت فراگیر نهج البلاغه خوانی در قائمشهر برگزار می شود
طرح استانی نهضت فراگیر نهج البلاغه خوانی ویژه موسسات قرآنی و کانون های مساجد فعال ۲۴شهریورماه جاری ازساعت۱۱صبح در سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائمشهربرگزار می شود.

علیرضامومنی خنکدار، مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری اخلاص مسجد امیرالمومنین(علیه السلام) امروز(22شهریور) با بیان اینکه ایجاد گفتمان واحد در بین جامعه اسلامی ضروری است و این امر با مطالعه نهج البلاغه محقق می شود، به خبرنگار شبستان گفت: طرح نهضت فراگیر نهج البلاغه خوانی با عنوان جرعه ای از ولایت دراین راستا اجرا می شود.

 

وی افزود: برای برخورداری جامعه از گفتمان مشترک و متعالی، نورانی و واقعی و روبه پیشرفت باید تمام جامعه به زبان امیرالمومنین(علیه السلام) بیاندیشند و آرزو کنند؛ خواسته ها، آرمان ها، حب و بغض ها، نفرت ها و شوق ها، خوف ها باید هماهنگ و هم سنگ حب و بغض، خوف و شوق امیرالمومنین(علیه السلام) باشد.

 

مومنی با اشاره به اینکه نهج البلاغه آن گفتمانی است که اگر همه افراد جامعه سراین سفره بنشینند آن وقت بین رهبرش، رئیس جمهورش، وزیرش، وکیلش، رئیسش، توده مردم، معلمش، دانش آموزش، حوزویش، دانشگاهیش، هنرمندش،شاعرش یک وحدت گفتمان شکل می گیرد و همه تلاش می کنند کل جامعه به سعادت متعالی  برسد، یادآورشد: این طرح با گستره استانی 24شهریورماه جاری همزمان با پنجمین روز از ماه محرم از ساعت11صبح با حضور موسسات قرآنی فعال، کانون های مساجد فعال، مسئولین کانونی، فعالین قرانی، نخبگان کانونی درحوزه های(هنری،علمی و....)در مجتمع حر اداره فرهنگ و ارشاداسلامی قائمشهر برگزارمی شود.

 

وی، آشنایی با رهنمودهای  امیرالمومنین (علیه السلام) در نهج البلاغه به عنوان منبع غنی مبنایی در جهت تشکیل حکومت اسلامی و تمدن اسلامی، آشنایی مردم با اندیشه، شخصیت، سبک و ویژگی های زندگی فردی و حکومتی، دغدغه­ها وخواسته­های امیرالمومنین (علیه­السلام) به عنوان رهبر حکومت اسلامی در بستر مسجد و آشنایی مردم نسبت به  وظایف امت در قبال رهبر و حکومت اسلامی در بستر مسجد را اهداف اجرای این طرح برشمرد.

 

مومنی با بیان اینکه حجت الاسلام مهدوی ارفع مبتکر نهضت نهج البلاغه خوانی بعنوان استاداین طرح دعوت دارند، گفت: کتاب شریف نهج البلاغه امیرالمومنین(علیه السلام) ترجمه مرحوم حجت الاسلام محمد دشتی منبع «طرح نهضت فراگیر نهج البلاغه خوانی» اعلام شده است.

 

وی با بیان اینکه این کتاب در روز 24شهریور در مجتمع حر با تخفیف ویژه دراختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت، یادآورشد: همچنین همزمان با اجرای این طرح، بمناسبت ایام عزای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدلله الحسین(علیه السلام) و یاران آن حضرت مراسم مداحی با نوای گرم سید پرویز رضوی برگزار خواهد شد.

چاپ خبر