شفیعی عنوان کرد:
هدف سفر روحانی به نیویورک تاثیر بر افکار عمومی است/قرار نیست اتفاق خاص دیگری حادث شود
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی حضور رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را فرصت مناسبی به منظور بیان دیدگاه‌های ایران به جهانیان دانست و گفت: قرار نیست به جز این اتفاق خاص دیگری حادث شود.

نوذر شفیعی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان حضور رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را فرصت مناسبی برای ایران ارزیابی کرد و گفت: این حضور را می توان زیرگروه دیپلماسی چندجانبه در روابط بین الملل دانست.

 

وی با بیان اینکه کلا حضور در سازمان های بین المللی در عرصه دیپلماسی به عنوان دیپلماسی چندجانبه ای شناخته می‌شود، افزود: با دیپلماسی چندجانبه‌ای فرصت‌های فراوانی در اختیار کل کشورهای جهان قرار می گیرد تا بتوانند دیدگاه هایشان در خصوص مسایل مختلف را به اطلاع حضار برسانند و هر کشوری که در این مجالس حضور نیابد این فرصت را از دست می دهد.

 

شفیعی با تاکید بر این نکته که حضور رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل فرصتی ایجاد می کند تا دیدگاه های ایران در خصوص مسایل مختلف مطرح شود، خاطرنشان کرد: هدف اصلی حضور آقای روحانی طرح دیدگاه های ایران و تاثیرگذاری بر افکار عمومی جهان است و قرار نیست اتفاق خاص دیگری در این سفر حادث شود.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این نکته که اگر ما بتوانیم بر افکار عمومی جهان تاثیر مثبت داشته باشیم گام بسیار مهمی در پیشبرد اهداف سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برداشته ایم، عنوان کرد: صرف نظر از اختلاف نظرهای داخلی که عمدتا سیاسی است حضور آقای روحانی و هر مقام دیگری با توجه به ظرفیت‌های خاص خودش در سازمان ها و نهادهای بین الملل فرصت‌های بسیاری برای جمهوری اسلامی ایران فراهم می کند.

 

 

 

چاپ خبر