دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تاکید کرد:
قرآن و معارف اهل بیت(ع) سرلوحه تمام دانش‌هاست
دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه قرآن و معارف اهل بیت(ع) سرلوحه تمام دانش‌هاست تاکید کرد: برای موفقیت در کارها باید انس با قرآن و معرفت اهل بیت (ع) را سرلوحه تمام امور خود قرار دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین دکترحبیب رضا ارزانی دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در حاشیه برگزاری دوره ارتقاء مربیان خانه های نور سراسر کشور که در قم در حال برگزاری است در گفتگو با خبرگزاری شبستان با اشاره به برنامه‌ها و سیاست‌های این ستاد در خصوص فعالیت‌های قرآنی گفت:  برنامه‌های ما در دو حوزه مهارتی و دانشی ارائه می شود.

 

 وی با بیان اینکه سرلوحه تمام دانش‌ها قرآن و معرفت اهل بیت علیه السلام است تصریح کرد: در حوزه دانشی اعتقاد داریم برای این که بتوانیم توفیقی به دست آوریم باید در کانون ها که درد دل مسجد و خانه خدا قرار دارند انس با قرآن و معرفت اهل بیت (ع) را سرلوحه تمام کارهای خود قرار دهیم.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: در حوزه مهارتی مدل های مهارتی را که در قران تعریف شده و اهل بیت علیهم السلام به کار گرفته‌اند می‌تواند سرآمد باشد و در نتیجه اگر بخواهیم موفقیتی داشته باشیم باید با تمسک به اهل بیت(ع) و با الگو گیری از قرآن و انس بیشتر با قرآن حرکت کنیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی ادامه داد: به همین جهت برنامه های خود را از جمله طرح خانه های نور که فاز اول طرح ماست و در حال حاضر از ۱۵۰۰ خانه نور آغاز شده است باید در ۲۴ هزار کانون اجرایی شود.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تاکید کرد: ما باید چنین برنامه‌هایی که شامل آشنایی با قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است را در برنامه‌های خود باشیم.

 

وی همچنین با اشاره به جایگاه قم و انتخاب این شهر برای برگزاری دوره های آموزشی تصریح کرد: قم به عنوان مهد جهان تشیع است و با توجه به حضور حضرت معصومه سلام الله علیه در این شهر و فضای معنوی آن مطمئنا توفیق بیشتری حاصل خواهد شد همجنین در خصوص برنامه های آموزشی از اساتید برتر و شاخص تری نسبت به کل کشور برخوردار است به همین جهت ما کار را از قم شروع کرده‌ایم و امیدواریم همچنان ادامه یابد.

 

 

چاپ خبر