طی هفته دولت انجام شد؛
افتتاح ۴۳ پروژه کمیته امداد استان قزوین
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی هفته دولت ۴۳ پروژه اشتغال زایی، مسکن و نیکوکاری کمیته امداد در نقاط مختلف استان قزوین مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان قزوین، مجید مومنی در مراسم افتتاح طرح پنل خورشیدی در آوج بیان کرد: طی هفته دولت 43 پروژه اشتغال زایی، مسکن و نیکوکاری کمیته امداد در نقاط مختلف استان قزوین مورد بهره برداری رسیده است.

 

وی ادامه داد: محور پروژه‌های افتتاحی مسکن و اشتغال است چراکه این نهاد تصمیم دارد مددجو را توانمند کرده و زندگی او را در ابعاد مختلف ارتقا بخشد.

 

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: مددجویی که برای تأمین نیازهای زندگی با مشکل روبروست با اشتغال زایی توانمند شده و دیگر نیازی به کمک دیگران نخواهد داشت چراکه داشتن درآمد زمینه استقلال معیشتی را فراهم می‌ کند.

 

وی اعلام کرد: 16 پروژه افتتاحی هفته دولت در حوزه اشتغال است که شامل کارگاه خیاطی، پنل خورشیدی، پرورش گیاه، دامداری، کارگاه گیاهان دارویی و مشاغل خدماتی است.

 

مومنی با اشاره به پروژه پنل خورشیدی افتتاحی عنوان کرد: راه اندازی پنل های خورشیدی برای مددجویانی است که به دلیل سن بالا توانایی کار سنگین را ندارند، در نتیجه آورده اولیه این پروژه از سوی این نهاد از طریق منابع داخلی کمیته امداد و تسهیلات بانکی تأمین و در قراردادی که میان مددجو و شرکت برق منعقد می ‌شود، برق تولیدی خریداری و اقساط تسهیلات از محل خرید برق تأمین می ‌شود.

 

وی با اشاره به نیاز مسکن مددجویان گفت: 21 واحد مسکونی هم در این ایام به مددجویان تحویل شده است که برای مسکن مددجویان تحت حمایت در مناطق روستایی 15 میلیون تومان و در مناطق شهری 20 میلیون تومان کمک بلاعوض اعطا شده و مابقی هزینه ساخت یا خرید از طریق آورده مددجو و کمک خیران تأمین می ‌شود.

 

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به محوری بودن حضور مردم در جریان خدمت رسانی کمیته امداد اظهار کرد: در این ایام هفت مرکز نیکوکاری هم مورد بهره برداری قرار می ‌گیرد تا از طریق این مراکز شاهد حضوربرجسته و جدی‌ تر مردم در فرایند خدمت رسانی به نیازمندان باشیم.

 

وی با اشاره به اقدامات مختلف کمیته امداد برای خدمت رسانی یادآور شد: کمیته امداد امام (ره) خدمات مختلفی را به نیازمندان و محرومان جامعه ارائه می‌ کند ولی محور خدمات این نهاد فرهنگی است چراکه بدون پشتوانه فرهنگی نمی‌ توان به موفقیت دست یافت.

 

چاپ خبر