استاندار قم عنوان کرد:
شفافیت، پاسخ‌گویی و کارآمدی، شعار هفته دولت
استاندار قم با اشاره به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران شعار هفته دولت امسال را «شفافیت، پاسخ‌گویی و کارآمدی» اعلام کرده است، تصریح کرد: برای رسیدن به کارآمدی بایستی به ضرورت شفافیت و پاسخ‌گویی به مخاطبان توجه داشته باشیم و به آن عمل کنیم.

به گزارش خبگزاری شبستان از قم، سید مهدی صادقی امروز در آیین خطبه‌خوانی حرم مطهر بانوی کرامت فرا رسیدن هفته دولت را تبریک گفت و اظهار کرد: این روش و سنت حسنه که هر ساله برای اعلام نتایج و دستاوردهای دولت‌مردان هفته‌ای با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به عنوان اسوه‌های خدمت درنظر گرفته می‌شود، بسیار پسندیده است.


استاندار قم با اشاره به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران شعار هفته دولت امسال را «شفافیت، پاسخ‌گویی و کارآمدی» اعلام کرده است، تصریح کرد: برای رسیدن به کارآمدی بایستی به ضرورت شفافیت و پاسخ‌گویی به مخاطبان توجه داشته باشیم و به آن عمل کنیم و در این راستا نیز روش‌های مختلفی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.


وی تحقق شفافیت و پاسخ‌گویی را نیازمند تحقق جریان دسترسی آزاد به اطلاعات و انتقال اطلاعات مورد نیاز به مردم دانست و مطرح کرد: امیدواریم با اعلام رسمی شعار هفته دولت بتوانیم همه خدمت‌گزاران را به گام برداشتن در مسیر گسترش شفافیت تشویق کنیم تا همه آن‌ها اهتمام لازم را در رسیدن به اهداف مورد نظر داشته باشند.


صادقی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها رسالت مهم امانت‌داری را بر عهده دارند و پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند تا بتوانند اطلاعات صریح و صحیح را در اختیار مردم قرار داده و از سویی دولت مردان را آگاه و کمک کنند تا مسئولان مسیر مورد نظر را طی کنند.


وی اضافه کرد: امسال در هفته دولت بر اساس برنامه‌های اعلام شده بیش از 80 پروژه را با هزینه‌ای بالغ بر 471 میلیارد تومان در زمینه‌های مختلف عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و ورزشی افتتاح خواهیم کرد.


نماینده عالی دولت در استان قم یادآور شد: در سال 94 توانستیم 297 پروژه با 740 میلیارد تومان هزینه، در سال 95 نیز 220 پروژه در هفته دولت و دهه فجر با اعتباری بالغ بر 535 میلیارد تومان و در سال گذشته 350 پروژه با هزینه‌ای بالغ بر 543 میلیارد تومان ‌را تکمیل کرده و در اختیار مردم قرار دهیم.

  

چاپ خبر