رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور:
قاچاق کالا و ارز توطئه دشمن برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی است
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، با اشاره به عزم جدی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، افزود: قاچاق از توطئه های دشمن برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، سردارعلی مویدی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، امروز(30 مرداد) در جمع خبرنگاران، با اشاره به توطئه های اقتصادی دشمنان، افزود: قاچاق کالا و ارز توطئه دشمن برای ضربه زدن به اقتصاد کشور است.

 

وی با اشاره به توطئه های دشمنان با خارج شدن آمریکا از برجام، افزود: طی پنج ماه گذشته پیام های زیادی در حوزه قاچاق دنبال شد که به سرنخ های مهمی دست یافتیم.

 

سردار مویدی با اشاره به رهنمود های رهبری در جهت مبارزه با توطئه قاچاق و روشنگری در این زمینه، افزود: متاسفانه تاکنون این مهم کمتر مورد توجه دولت ها قرار گرفته بود.

 

وی از سازمان یافتگی قاچاق کالا و ارز، اظهار داشت: تاکنون 11 هزار میلیارد تومان در زمینه قاچاق تشکیل پرونده شده است.

 

این مقام مسئول بیان کرد: در راستای راه اندازی سامانه های مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا سال 84 اعتباری بیش از  ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 

سردار مویدی، با اشاره به عزم جدی در بحث قاچاق کالا و ارز، گفت:  بخشی از عوامل قاچاق داخلی و بخشی هم  برون مرزی است.

 

وی افزود: در سالجاری با دستور رئیس جمهور مبنی بر تدوین سازمان و ساختار در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دنبال راه اندازی سازمانی فرا دستگاهی هستیم.

 

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور،  با اشاره به عوامل داخلی قاچاق، افزود: برخی در کشور به  دنبال کسب سود، منفعت و سوداگری هستند و به این اعمال زشت می پردازند.

 

وی با اشاره به تدوین ساز و کار برای مقابله با قاچاق در کشور، اذعان داشت: امروز با ساز و کار انجام شده حاشیه امنی برای یک کارگزار، فرزندان او و مسئولان وجود ندارد.

 

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، در ادامه به وجود تهدید مافیای قاچاق در کشور، افزود: هم اکنون زیر ساخت ها و زیر بناهایی برای پیشگیری در این زمینه ایجاد شده است که به دنبال تقویت این زیرساخت ها هستیم.

چاپ خبر