دریادار سیاری: 
ایران زیر بار استعمار و هژمونی دیگران نمی رود
معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اینکه ایران زیر بار استعمار و هژمونی دیگران نمی رود، گفت: دشمن از اقدام نظامی وحشت دارد اما این تهدید همیشه برای ما وجود دارد و نسخه ما در مقابل این تهدیدات ، بالا بردن آمادگی و توان نظامی است.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، امیر دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش در هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم با گرامی داشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی گفت:  وقتی ازادگان در عراق بودند، در حقیقت عراقی ها اسیر ما بودند و آنها نتوانستند بر تفکرات ما غلبه کنند.
 
وی با بیان اینکه اسرا سختیهای زیادی را در راه میهن اسلامی متحمل شدند، افزود: اولین اسیر ما وقتی به اسارت رفت فرزندش دندان نداشت و پس از 18 سال اسارت وقتی بازگشت فرزندش دندانپزشک شده بود و این اسیر کسی نبود جز شهید حسین لشکری که به دلیل جراحت های سنگین خیلی دوام نیاورد و به جمع شهدا پیوست.
 
 
معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اینکه دشمنان هیچگاه پس از پیروزی انقلاب از پا نشسته اند و همواره در پی رسیدن به اهداف پلید خود بودند اظهار کرد: دشمنان هیچگاه نمی خواستند انقلاب توسعه و رشد یابد. دشمنان پس از پیروزی انقلاب با دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی تلاش در تضعیف نظام کردند و پس از آن ترور را در سطح جامعه از اقشارعادی تا مسولین انجام دادند، اما ملت ایران همچنان مقاومت کرد ند و پیروز شدند.
 
وی با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی و پشتیبانی و حمایت دشمنان از صدام تصریح کرد: در ۳۱ شهریور دشمنان صدام را تا بن دندان مسلح کردند اما با گذشت ۸ سال از جنگ تحمیلی باز نتوانستند انقلاب را شکست بدهند و باز هم ما پیروز شدیم و اکنون پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب تهدیدات دشمن علیه ما شدت یافته است.
 
 
دریادار سیاری ادامه داد: دشمن نمی خواهد درک کند که ایران زیر بار استعمار و هژمونی دیگران نمی رود آنها می خواهند بر همه به نوعی حکومت و کنترل داشته باشند و همچنان بر اهداف خود پافشاری می کند و اهداف خود را رها نکرده است.
 
 وی با اشاره به اینکه امروز ما با سه نوع تهدید مواجه هستیم، گفت: تهدید نظامی سخت، جنگ نرم، تحریم سه نوع تهدیدی هستند که با آن نخواهیم. در تهدیدات نظامی اگر ما آمادگی مقابله با دشمنان را نداشته باشیم مطمئن باشید که آنها به ما حمله می کنند و اگر حمله نکردند توان بازدارندگی ما نشان می دهد که نمی توانند حمله کنند، زیرا نمی داند اگر حمله کند، پایان آن چیست.
 
وی با بیان اینکه یقین بدانید دشمن رعایت حال ما را نمی کند، افزود: دشمن از اقدام نظامی وحشت دارد اما این تهدید همیشه برای ما وجود دارد و نسخه ما در مقابل این تهدیدات ، بالا بردن آمادگی و توان نظامی است، اما آنچه در کنار توان نظامی و رزمی مهم است معنویت و اعتقاد و ایمان بالاست، و اگر هر چقدر هم مجهز باشیم اما ایمان نداشته باشیم نمی توانیم در برابر دشمن مقاومت کنیم.
 
امیر سیاری خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب بارها در بیانات خود نسبت به ناتو فرهنگی وجنگ نرم اشاره کردند. ابزار دشمن در جنگ نرم رسانه است که با استفاده از ماهواره ، کانالهای تلویزیونی می خواهد بر ما پیروز شود، اما نسحه مقابله با جنگ نرم دشمن استفاده از مفاهیم قرآنی و ارزشهای انقلابی است، یادمان باشد اثر مفاهیم قرآن بر زندگی ما مهم و عمل به مفاهیم قرآن در جنگ نرم دشمن مهم است و دشمن در جنگ نرم کوتاه نمی آید.
 
 امیر سیاری تصریح کرد: دشمن در نهایت با بکار بردن انواع تحریم می خواهد آسیب پذیری ما را بالا ببرد و بر ما پیروز شود و لازمه پیروزی ما بیداری و بصیرت است و نباید تحت تاثیر عملیات روانی دشمن باشیم تا دشمن با شکست مواجه شود.
 
چاپ خبر