تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک مهمترین پروژه دانشگاه علوم پزشکی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: تکمیل و راه اندازی بیمارستان ولیعصر(عج) اراک از مهمترین پروژه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، حسن طاهر احمدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی امروز (22مرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، گفت: برای تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک مبلغ 140میلیارد تومان بودجه نیاز است که در صورت محقق شدن این مبلغ تا پایان سال شاهد راه اندازی این مرکز درمانی خواهیم بود؛ در حال حاضر این دانشگاه برای اخذ وام  50میلیارد تومانی اقدام کرده است.

 

وی با بیان اینکه شرایط تخت های بیمارستانی مساعد نیست، افزود: : این دانشگاه 2 هزار و 200میلیارد ریال از بیمه های درمانی استان مرکزی طلب دارد.

 

این مقام مسئول از استقرار بالگرد امداد هوایی با ظرفیت پنج مصدوم در استان خبر داد و ادامه داد:‌ با پیگیری های بسیار با هوانیروز اصفهان مقرر شده یک دستگاه بالگرد در اختیار استان قرار گیرد که ظرفیت انتقال 3 برانکارد، 6سرپایی و 5مصدوم را دارد؛  10 میلیارد ریال تاکنون برای راه اندازی امداد هوایی در استان هزینه شده است.

 

طاهر احمدی ادامه داد: در سفر هیئت دولت به استان بودجه 2 تا 40میلیارد تومانی برای ساخت و تجهیز واحدهای درمانی استان مصوب شد که اگر این مبلغ تخصصی می یافت تا پایان امسال یک فاز بیمارستان آیت الله خوانساری راه اندازی می شد ولی متاسفانه از این مبلغ کمتر از 50درصدش محقق شد.

 

 

چاپ خبر