۲ هزار ۵۹۳ نفر از روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد صاحب شغل می‌ شوند
قائم‌ مقام کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ هزار و ۵۹۳ نفر از روستائیان و عشایر استان براساس قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری شاغل می‌ شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، نشست بررسی دستورالعمل آئین ‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری امروز ( 12 مرداد ) با حضور قائم‌ مقام کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد و رؤسای بانک‌ های عامل استان برگزار شد.

 

ارسلان جلال فرد، قائم‌ مقام کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه یکی از برنامه‌ های مهم و سیاست‌ های اصلی کمیته امداد اشتغال خانواده ‌های تحت حمایت است، گفت: کسب درآمد، توانمندی و استقلال مددجویان مهم ‌ترین دستاورد ایجاد اشتغال برای خانواده‌ هاست.

 

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد در جهت رسیدن خانوارهای تحت حمایت به توانمندی اقدامات مهم و ارزشمندی از ابتدای تاسیس تاکنون انجام داده، اظهار داشت: برای رسیدن به این امر مهم، تعامل با بانک ‌های عامل و سایر ارگان ها از ضروریات کاری است و اگر این‌ گونه نباشد، به اهداف شایسته نخواهیم رسید.

 

جلال فرد به سیاست دولت بر اولویت ایجاد اشتغال در روستاها و رفع فقر مطلق از مناطق محروم و روستایی اشاره و تصریح کرد:  به‌منظور اشتغال ‌زایی و تقویت تولیدات داخلی، طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی با اعطای تسهیلات مربوطه در دستور کار قرار گرفته است.

 

قائم‌ مقام کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 73 میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد لحاظ شده است، افزود: در ازای دریافت این اعتبار، 2 هزار و 953 نفر از افراد ساکن در مناطق محروم عشایری و روستایی استان صاحب شغل می ‌شوند.

 

وی با بیان اینکه یک هزار و 459 نفر از مناطق روستایی و عشایری استان تاکنون در سامانه کارا (کار، تعاون و امور اجتماعی) به‌ منظور اجرای طرح اشتغال، ثبت ‌نام کرده ‌اند، ادامه داد: در این زمینه 937 طرح با اعتبار 33 میلیارد و 461 میلیون تومان تایید شده است.

 

جلال فرد با اشاره به اینکه تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات هزینه می‌ شود، گفت: به ‌منظور تحقق اهداف و برنامه‌ های این نهاد در خصوص ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایر محروم استان، انتظار داریم که با تعامل و همکاری بانک‌ های عامل این اعتبارات را جذب و برای نیازمندان روستایی و عشایری هزینه کنیم.

چاپ خبر