فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان؛
رشد ۴۳ درصدی جرایم در فضای مجازی استان زنجان/ افزایش سرقت های خرد به دنبال گرانی
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان به رشد ۴۳ درصدی جرایم در فضای مجازی استان زنجان اشاره کرد و گفت: امسال ۲۴۴ نفر در این زمینه توسط پلیس دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، سردار علی آزادی، فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان امروز(21 مرداد) در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران رسالت مهمی در آگاه سازی افکار عمومی دارند و همکاری این قشر با نیروی انتظامی به توسعه و ارتقای امنیت کمک می کند.

 

وی با اشاره به 133 هزار تماس تلفنی با پلیس در سال جاری، افزود: از این تعداد بیش از 77 هزار مورد منجر به عملیات شده است.

 

این مقام مسوول گفت: عامل انسانی یکی از مهمترین عوامل تصادفات جاده ای است و در کنار آن عدم ایمنی خودروها، جاده های حادثه خیز و عوامل محیطی هم به تصادفات و تلفات ناشی از آن دامن می زند.

 

سردار آزادی خاطرنشان کرد: در چهار سال گذشته با کاهش تلفات جاده ای مواجه بودیم و در حال حاضر در چهار ماهه نخست امسال در شهرها تعداد جانباختگان 9 نفر و در جاده ها این تعداد 85 نفر به ثبت رسیده است.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان افزود: نیروی انتظامی همواره پاسخگوست و هراندازه دایره نظارت بیشتر باشد، مجموعه بهتر فعالیت می کند و در ارزیابی های انجام شده، استان زنجان در گروه سوم استان ها، در سال گذشته رتبه اول را کسب کردیم.

 

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی همچون تیغ دولبه ای است که می تواند در کنار فرصت ها، تهدیدهایی را داشته باشد، ادامه داد: مقام معظم رهبری هم در خصوص اهمیت فضای مجازی تاکیداتی داشتند و در چهار ماهه نخست امسال جرایم مالی 44 درصد و جرایم اخلاقی 38 درصد و سایر جرایم 18 درصد جرایم فضای مجازی را تشکیل می دهد.

 

سردار آزادی به رشد 43 درصدی در جرایم فضای مجازی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: علیرغم رایزنی های انجام شده با بخش های مرتبط و دوره های آموزشی پیشگیرانه روزبه روز جرایم در حال افزیش است به گونه ای که سال گذشته 157 نفر و امسال 244 نفر در این زمینه دستگیر شدند.

 

وی با یادآوری اینکه گرانی و مشکلات ناشی از آن منجر به افزایش سرقت های خرد شده است، گفت: کاهش قدرت خرید مردم و بیکاری به سرقت های خرد در استان دامن زده است.

چاپ خبر