«مردان بدون زن» را بخوانید
خبرگزاری شبستان:«مردان بدون زن» اثر«هاروکی موراکامی» با ترجمه«نیلوفرشریفی» را انتشارات «مروارید» چاپ کرده است و مطالعه آن به همه توصیه می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، داستان مردان بدونِ زن موراکامی به یکی از بزرگ ترین موضوعاتِ زندگی به نام عشق پرداخته و توانسته با مهارتی خاص، به طور سیال و مفصل حالات انسانی را، از تمامِ جهات بررسی نماید و به شکل داستانی زیبا آن را به تصویر بکشد.

موراکامی در مورد کتاب مردان بدونِ زن می گوید: «من در مورد داستان "مردانِ بدون زن" سعی کرده ام دنیای مردانی را به تصویر بکشم که مدام در زندگی شان به دلیل انتخاب های نادرست و تصمیم گیری های غلط... هربار شکسته و ترک دار شده اند. مردانِ بدون زن، داستان مردانی افسرده و اندوهگین است. مردانی تنها و دردمند، مردانی بدون رنگ.»

گفتنی است: موراکامی در ۱۲ ژانویه ۱۹۴۹ در کیوتو ژاپن به دنیا آمد. در سال ۱۹۶۸ به دانشگاه هنرهای نمایشی واسدا رفت. در سال ۱۹۷۱ با همسرش یوکو ازدواج کرد و به گفته خودش در آوریل سال ۱۹۷۸ در هنگام تماشای یک مسابقه بیسبال، ایده اولین کتاب‌اش، به آواز باد گوش بسپار به ذهنش رسید. در سال ۱۹۷۹ این رمان منتشر شد و در همان سال جایزه نویسنده جدید گونزو را دریافت کرد. در سال ۱۹۸۰ رمان پینبال (اولین قسمت از سه‌گانه موش صحرایی) را منتشر کرد. در سال ۱۹۸۱ بار جازش را فروخت و نویسندگی را پیشه حرفه‌ای خودش کرد.

در سال ۱۹۸۲، رمان «تعقیب گوسفند وحشی» از او منتشر شد که در همان سال جایزه ادبی نوما را دریافت کرد.

در اکتبر ۱۹۸۴ به شهر کوچک «فوجیتساوا» در نزدیکی «کیوتو» نقل مکان کرد و در سال ۱۹۸۵ به «سنداگایا».

در سال ۱۹۸۵، کتاب «سرزمین عجایب» و «پایان جهان» را منتشر کرد که جایزه جونیچی را گرفت.

رمان جنگل نروژی، که گاه به اشتباه «چوب نروژی» نیز ترجمه می‌شود، در سال ۱۹۸۷ از موراکامی منتشر شد.

در سال ۱۹۹۱ به پرینستون نقل مکان کرد و در دانشگاه پرینستون به تدریس پرداخت. در سال ۱۹۹۳ به شهر «سانتا آنا» در ایالت کالیفرنیا رفت و در دانشگاه هاوارد تفت به تدریس مشغول شد.

او در سال ۱۹۹۶ جایزه یومیوری را گرفت و در سال ۱۹۹۷ رمان زیرزمینی را منتشر کرد. در سال ۲۰۰۱ به ژاپن بازگشت.

«مردان بدون زن» اثر«هاروکی موراکامی» با ترجمه« نیلوفرشریفی» را انتشارات «مروارید» چاپ کرده است و مطالعه آن به همه توصیه می شود.

چاپ خبر