نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی:
وضعیت فعلی کشور به یک فضای نا امن و اپیدمی تبدیل شده/ لیست ۲۰ هزار شغل ایجاد شده در استان کجاست؟
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: آماری که در حوزه اشتغال برای ۲۰ هزار نفر در سال گذشته در استان گلستان می گویند کجاست، باید مسئولان برای این ۲۰ هزار شغل ایجاد شده لیست بدهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، نبی هزارجریبی، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، امروز (18 مرداد) در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار گفت: زحمات خبرنگاران با زبان قابل توصیف نیست. قلم خبرنگاران کمتر از یک سلاح نیست.

 

وی افزود: بیشتر خبرنگاران وجدان کاری دارند و اخلاق حرفه ای را رعایت می کنند.

 

هزارجریبی، خود را نماینده مردم دانست نه نماینده دولت و تصریح کرد: وضعیت فعلی کشور که به یک فضای نا امن و اپیدمی تبدیل شده، مقصر آن مسئولان هستند. مجلس با تمام توان و قانونگذاری و نظارت برای قانون را انجام داد.

 

وی با بیان اینکه باید تریبون خانه ملت داد مردم را از دولت بستاند، اظهارداشت: از رئیس جمهور خواسته ایم به حق و خواسته مردم پاسخ بدهد.

 

هزارجریبی در خصوص امضا نکردن نامه درخواست پرسش از رئیس جمهور، گفت: از 200 نفر تنها 90 نفر امضا کردند و دلیل عدم امضای بنده بی اطلاعی از چنین نامه ای بود و قصد و غرضی نداشتم. چرا که من هم از وضعیت اقتصادی و بیکاری حاکم در جامعه گله مند هستم و مایلم پاسخ رئیس جمهور را بشنوم.

 

وی مهاجرت خزنده به گلستان را معضل جدی خواند و افزود: این معضل بیکاری، حاشیه نشینی و به تبع آن معضلات فرهنگی و اجتماعی را افزایش می دهد.

 

نماینده مردم گرگان و آق قلا خاطرنشان کرد: آماری که در حوزه اشتغال برای 20 هزار نفر در سال گذشته در استان گلستان می گویند کجاست؟ باید مسئولان برای این 20 هزار نفر لیست بدهند. من به عنوان نماینده گرگان و آق قلا لیستی ندیده ام.

 

وی تاکید کرد: باید لیست افرادی که بیکار شدند و واحدهای تولیدی که به دلیل رکود اقتصادی ورشکست شدند به روی ترازو بیاید تا مشخص شود چقدر در استان اشتغالزایی شده است.

 

هزارجریبی با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیز گفت: با اجرای این قانون 17 استاندار، 120 مدیرکل وزارتخانه، 3200 مدیرکل بازنشسته می شوند و جامعه مدیریتی کشور جوان خواهد شد تا روح تازه ای به آن دمیده شود.

 

وی، مهمترین اقدامات در حال پیگیری خود را منطقه آزاد اینچه برون، منطقه گردشگری آشوراده، پتروشیمی گلستان، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خلیج گرگان، هتل ورزش گرگان، ایجاد اشتغال و صنعت کشاورزی برشمرد.

 

هزارجریبی با اشاره به افتتاح اولین دستگاه آب شیرین کن گلستان، افزود: یکی از راهکارهای خروج از وضعیت خشکسالی استان گلستان استفاده از آب شیرین کن هایی است که در مناطق حاشیه دریای خرذ استفاده می شود.

 

 

 

چاپ خبر