دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد:
صحیفه سجادیه در تمام اعصار و آحاد مورد نیاز بشر است
حجت الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی با بیان اینکه صحیفه سجادیه در تمام اعصار و آحاد، مورد نیاز بشر است، دعای ۱۵ این کتاب ارزشمند را مورد توجه قرار داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی، دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور عصر امروز (18 مرداد) در سومین همایش سیدالعابدین علیه‌السلام که با عنوان «بررسی ظرفیت‌های تبلیغی صحیفه سجادیه در عرصه بین الملل» و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در سالن همایش‌های بین المللی غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، عنوان کرد: انس با صحیفه سجادیه و شناخت بیشتر امام سجاد (علیه‌السلام)، کار زمین مانده ای بود که در این زمینه، اتفاقات مبارکی کلید خورده است.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه، دعای ارزشمند 15 صحیفه سجادیه را مورد توجه قرار داد و با اشاره به خاطره تبلیغی خویش در کشور نیوزیلند، گفت: این دعا بسیار زیبا است و برای بیماری، نگرش جدیدی دارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با بیان اینکه صحیفه سجادیه در تمام اعصار و در تمام آحاد مورد نیاز بشر است، تصریح کرد: امام سجاد (علیه‌السلام) درباره بیماری، نگرش و ادبیات زیبایی را در قالب دعا برای ما بیان می‌فرمایند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه امروز زمان تحریم است، گفت: همه ما از تحریم ناراحت می‌شویم، اما خداوند می‌فرماید: «إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا؛ به یقین با (هر) سختی آسانی است»؛ یعنی اگر تحریمی آمد، همراه با عسر، حتما راحتی هم هست.  

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه مبارزه با نفس بسیار سخت است، یادآور شد: امروز ما در تحریم هستیم، اما تحریم می‌تواند برای ما منفعت داشته باشد و جوانان ما به واسطه تحریم و در این سختی‌ها می‌توانند سازنده، مبتکر، مخترع و دانشمند شوند.

 

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی تصریح کرد: از آنجا که خداوند می‌داند برخی باور نمی‌کنند که همراه با سختی، راحتی هم وجود دارد، در سوره انشراح دو بار تأکید آورده است و می‌فرماید: «فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا؛ إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا».

 

با توجه به حضور اندیشمندان خارجی در این همایش، دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، بخشی از سخنان خود را به زبان انگلیسی بیان کرد.

چاپ خبر