طی یک ماه:
صدور رأی برای بیش از ۴۰۰ پرونده از تخلفات اقتصادی در کرمان
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: در مرداد سال جاری یک هزار و ۱۴ پرونده تخلفات داشته ایم که بیش از ۴۰۰ فقره از آن منتج به صدور رأی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، ارسلان میری، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان، امروز ( 18 مرداد ) در دومین جلسه گفتگو و هم اندیشی با اصناف در خصوص تحولات اقتصادی و وضعیت بازار با اشاره به اینکه رسیدگی به همه تخلفات، مرجع رسیدگی به آنان تعزیرات حکومتی است که در این زمینه دستگاه قضایی نیز با ما همراهی می کند، ابراز داشت: کسانی که به صورت انبوه کالاهایی را احتکار کرده باشند شامل احتکار می شوند و ممکن است موجب اختلال در نظام شوند.

 

وی با اشاره به اینکه در بازدیدهای اخیر در استان، احتکار کالاها کاملاً محرز است، ابراز داشت: دستگاه های مختلفی در استان در بازار نقش ایفا می کنند که در این میان اتاق های اصناف مشارکت مضاعفی دارند و اگر همکاری اتحادیه ها و اتاق اصناف نباشد قعالیت های ما به خوبی انجام نمی شود.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با اشاره به اینکه قیمت گذاری بر قیمت ها باید انجام شود و همچنین ما باید با سرمنشاء تخلفات برخورد کنیم، اظهار داشت: در مرداد سال جاری یک هزار و 14 پرونده تخلفات داشته ایم که 442 فقره منتج به صدور رأی شده است همچنین 154 مورد قاچاق کالا تخلف داشته ایم.

 

وی با بیان این مطلب که 17 فقره تخلف بهداشتی داشته ایم، خاطرنشان کرد: در 4 ماهه اول سال جاری 4 هزار و 888 تخلف در بخش کالا و خدمات داشته ایم.

 

در ادامه جعفری، رئیس اتاق اصناف کرمان رشد روز افزون فروشگاه های زنجیره ای، عدم افزایش نرخ نان، تداخل صنفی با داروخانه ها و میراث فرهنگی، ورود بی رویه کالای قاچاق، عدم عرضه کالا در کرمان و افزایش بی رویه واحدهای صنفی را از جمله مشکلات در حوزه اصناف دانست و افزود: از دیگر مشکلات اتاق اصناف می توان به عدم همکای اداره اماکن با واحدهای صنفی، سرک کشیدن به حساب های بانکی اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: مشکل اساسی امروز در گشت های گروهی است که باید با عزت و  احترام برخورد شود.

 

چاپ خبر