شبستان؛ رسانه‌ای تأثیرگذار برای معرفی کارکردهای مساجد
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: خبرگزاری شبستان رسانه‌ای بسیار مهم و تأثیرگذار در حوزه معرفی و شناساندن ظرفیت‌ها و کارکردهای متنوع فرهنگی و دینی مساجد است.

دکتر محمدرضا دربندی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز (18 مرداد) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: مساجد در سطح کشور دارای کارکردهای زیادی در حوزه‌های مختلف هستند اما در زمینه آگاهی مردم از این کارکردها، مظلوم واقع‌شده‌اند.

 

وی، ابراز کرد: هیئت‌امنای مساجد، بسیج مساجد، امام جماعت، کانون‌های فرهنگی و هنری و سایر فعالان در مساجد، تلاش می‌کنند و کلاس‌های مختلفی را برگزار می‌کنند، اما این فعالیت در عرصه رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی در بین عموم جامعه کمتر عرضه و توجه می‌شود.

 

دربندی، بابیان اینکه یک پایگاه خبری و خبرگزاری همانند خبرگزاری شبستان در این حوزه بسیار مهم و تأثیرگذار خواهد بود و اقدام بسیار جالب و ارزشمندی است، خبرگزاری شبستان این دغدغه و نگرانی را در عرصه عدم اطلاع‌رسانی فعالیت‌های مساجد، برطرف کرده که می‌تواند بازتاب این فعالیت‌ها باشد.

 

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یادآور شد: رویکرد برنامه‌ها و فعالیت‌ها در مساجد باید به‌گونه‌ای باشد که با فعالیت‌های فرهنگی و هنری و دوره‌های آموزشی، زمینه جذب و حضور اقشار مختلف در مساجد فراهم شود.

 

وی، در خصوص اجرای طرح هر مسجد یک خبرنگار، ابراز کرد: طرح بسیار ارزشمندی است که موجب می‌شود حجم ورودی اطلاعات به خبرگزاری بیشتر شود و از این لحاظ بسیار کار مطلوب و پسندیده‌ای است و زمینه‌ساز آشنایی سایر اقشار مختلف مردم با فعالیت‌های کانون‌های مساجد و کارکردهای مساجد نقاط مختلف کشور است.

 

دربندی، در پایان خاطرنشان کرد: اجرای طرح هر مسجد یک خبرنگار تجربه بسیار خوبی برای اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور در راستای حوزه کار خبر و اطلاع‌رسانی خواهد بود.

چاپ خبر