بیانیه خانه مطبوعات کردستان به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار
خانه مطبوعات کردستان با انتشار بیانیه‌ای ضمن تبریک روز ۱۷مردادماه، روز خبرنگار با تاکید بر نقش رسانه‌ها در مبارزه با فساد همه مسئولان را به تعامل دو سویه و مدارا محور برای مبارزه با فساد و شفافیت و پیشرفت و آبادانی استان فراخواند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، متن بیانیه به شرح ذیل ‌است؛

 

17مرداد، روزی برای  گرامیداشت کسانی که دغدغه‌ی اصلیشان آگاهی دهی و روشنگری در جامعه است.

 

17 مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است، بهانه ایست برای یادآوری تلاش مجاهدانه اصحاب رسانه و خبرنگاران بی ادعا که در جهت زنده ماندن جریان اطلاع رسانی و آزادی رسانه تلاش می‌کنند.

 

بی گمان آزادی مطبوعات خواست همه انسانهای آزاده ایست که  اندیشه انسانی را گرامی می دارند و  مروجان فکر و خبر را تکریم می کنند و رسانه را ابزاری برای مبارزه با فساد و توسعه همه جانبه می دانند. روز خبرنگار فرصتی است تا ضرورت آزادی مطبوعات و تامین امنیت حرفه ای و شغلی خبرنگاران به متولیان یادآوری شود تا بار دیگر اندیشه تجربه شده توسعه از دریچه مطبوعات و رسانه‌ها مورد بازخوانی قرار گیرد.

 

بی گمان فعالیت اصحاب رسانه و خبرنگاران در کار پرمشقت و طاقت فرسای اطلاع رسانی خالی از اشکال و خطا نیست و به همین روی عموم مردم و مسئولان را به درک این شغل سخت و حساسیت‌های آن توصیه می کند.

 

خانه مطبوعات استان کردستان به عنوان یک تشکل رسمی و صنفی در کشور، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و ضمن توصیه همه همکاران خود به سرعت، دقت و مستند و نیز رعایت اخلاق مداری و امید بخشی به جامعه در جریان سخت اطلاع رسانی، همه مسئولان را به تعامل دو سویه و مدارا محور  برای مبارزه با فساد، شفافیت و پیشرفت و آبادانی استان فرا می‌خواند و و رجای واثق دارد با تعامل این دو بخش مهم، کردستان فصل جدید و  نوینی از توسعه را تجربه کند.

 

چاپ خبر