کاپیتان تیم ملی پاراگلایدر ایران در گفت و گو با شبستان:
پاراگلایدری که پرچم ایران را در جاکارتا به اهتزاز درمی آورد/ امیدوارم طلا بیاورم
کاپیتان تیم ملی پاراگلایدر ایران گفت: به عشق ایران به مسابقات المپیک آسیایی می روم، به پرچم کشورم عرق دارم و اهتزاز پرچم ایران در میان کشورها باعث احساس غرور و سربلندی هموطنانم می شود به همین دلیل پرچم ایران را برای طرح روی پاراگلایدر انتخاب کردم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری شبستان، ورزش پاراگلایدر یک تفریح جذاب، هیجان انگیز و ماجراجویانه است. در پاراگلایدر یا چتربال، خلبان با در دست داشتن چتر و نصب متعلقات آن، به آرامی از سطح شیبدار به سمت پایین شروع به دویدن می کند و پس از جداشدن از سطح زمین به آرامی در آسمان به پرواز در می آید. پاراگلایدر با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی به شکل امروزی تغییر پیدا کرد و امروز به عنوان یک ورزش حرفه ای مورد استقبال بسیاری از ورزشکاران قرار گرفته است. ایران به دلیل داشتن اقلیم مناسب و قرارگیری دشت ها و فضاهای وسیع در حاشیه کوه ها شرایط منحصر به فردی را برای انجام این ورزش مفرح فراهم می کند.

 

پاراگلایدر در کنار ورزش های رزمی (سامبو، پنجاگ سیلات) و جوجیتسو نخستین حضور خود در مسابقات المپیک آسیایی 2018 را تجربه خواهد کرد؛ در این میان تیم ملی پاراگلایدر ایران نیز که برای اولین بار در این رشته و در سطح آسیایی به رقابت خواهد پرداخت، روز دوشنبه 22 مرداد ماه پس از چند دوره تمرینات سخت و فشرده برای شرکت در مسابقات آسیایی عازم جاکارتا می شود.

 

اولین حضور نام آوران ایرانی در جاکارتا

سید علیرضا عمیدی یکی از اعضای تیم ملی پاراگلایدر اعزامی به جاکارتا، دارنده 7 مدال طلا، 6 مدال نقره و یک مدال برنز در مسابقات ملی و بین المللی پارگلایدر و پاراموتور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری شبستان گفت: تیم ملی پاراگلایدر، قبل از اعزام به جاکارتا سه اردوی تمرینی، شامل یک اردو در «سیلوانا» ارومیه و دو اردوی تمرینی در « سرکت » ساری (استان مازندران) را پشت سر گذاشته است.

 

وی با بیان اینکه روز دوشنبه 22 مرداد ماه به جاکارتا اعزام می شویم، افزود: قبل از اعزام تیم ملی، اردوی ریکاوری از 19 تا 21 مرداد ماه در آکادمی ملی المپیک برگزار می شود.

 

عضو تیم ملی پاراگلایدر ایران خاطرنشان کرد: هر یک از اعضای تیم ملی پاراگلایدر در سه مرحله اردوی تمرینی حدود 90 سورتی پرواز انجام داده اند.

 

عمیدی درخصوص نحوه حضورش در تیم ملی اعزامی به جاکارتا گفت: با توجه به سوابق ورزشی و کسب مدال در مسابقات ملی و بین المللی پاراگلایدر و پاراموتور، انجمن ورزش های هوایی از بنده برای شرکت در مسابقات آسیایی دعوت کرد و با کمال میل پذیرفتم و در اردوهای تمرینی تیم ملی شرکت کردم.

عاشق ایران هستم / دوست دارم با نام ایران در مسابقات بین المللی شرکت کنم

وی با بیان اینکه عاشق ایران هستم و دوست دارم با نام ایران در مسابقات بین المللی شرکت کنم، افزود: با اینکه با تیم های خارجی طرف قرارداد بودم و بلافاصله با تیم ها و شرکت های طرف قرارداد تماس گرفتم برای حل این موضوع و بعد از تماس های مکرر متقاعد شدند و برای آخرین مذاکرات برای حل این موضوع با هزینه شخصی عازم اروپا شدم که الحمداالله همه چیز خوب پیش رفت. امیدوارم در این مسابقات نتیجه خوبی بگیرم و پرچم کشورم را به اهتزاز در بیاورم.

 

عضو تیم ملی پاراگلایدر ایران که در رشته فرود دقت ( هدف زنی) پاراگلایدر در بازی های آسیایی 2018 با ورزشکاران سایر کشورها رقابت خواهد کرد، تاکید کرد: رشته فرود دقت (هدف زنی) پاراگلایدر یکی از رشته های سخت در ورزش های هوایی محسوب می شود.

فرصت کم بود/ رشته فرود دقت پاراگلایدر یکی از رشته های سخت در ورزش های هوایی

عمیدی با بیان اینکه حضور در این دوره از مسابقات نیازمند تمرینات زیادی است و تیم ملی پاراگلایدر فرصت کمی برای تمرین داشت، خاطرنشان کرد: برای حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا باید از یک سال پیش تمرینات تیم ملی پاراگلایدر آغاز می شد و برای انجام تمرینات زودتر برنامه ریزی می شد درحالیکه تیم ملی ایران فقط دو ماه برای تمرین و آمادگی فرصت داشت.

 

کسب آمادگی در اردوی یک ماهه اروپا با هزینه شخصی/ حضور در اردوی تمرینی تیم ملی

وی تصریح کرد: زمانیکه به اعضای تیم ملی اعلام شد که برای شرکت در بازی های آسیایی، مرداد ماه به جاکارتا اعزام خواهند شد، برای کسب آمادگی بیشتر و انجام تمرینات پاراگلایدر و پاراموتور و با هزینه شخصی، از اوایل تا پایان خرداد ماه (حدود یک ماه) در کشورهای آلمان، چک، سوئد و لهستان حضور یافتم و به انجام تمرینات فشرده پرداختم در کنار آن در سه مرحله اردوی تمرینی تیم ملی که داخل ایران برگزار شد نیز شرکت کردم.

 تلاش مسئولان ورزش هایی هوایی قابل تقدیر است/ حمایت مادی در کنار حمایت معنوی ورزشکاران

عضو تیم ملی پاراگلایدر درخصوص تلاش مسئولان ورزش های هوایی در ایران برای حضور تیم ملی در جاکارتا، گفت: از نزدیک شاهد تلاش بی‌وقفه سردار مویدی رییس انجمن ورزش های هوایی، محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن های ورزشی، دبیر، سرپرست تیم مسابقات و دیگر اعضاء بودم و کمال تشکر را از ایشان دارم چراکه برای حضور تیم ملی پاراگلایدر ایران در بازی های آسیایی بسیار تلاش کردند.

 

عمیدی با اشاره به حمایت های انجام شده از تیم ملی پاراگلایدر، گفت: به عنوان یک ورزشکار از مسئولان توقع حمایت مالی دارم، ورزشکاران این رشته به جز حمایت های معنوی به حمایت های مادی مسئولان نیاز دارند. ورزشکاران رشته های هوایی نباید تجهیزات پروازی را خودشان خریداری کنند و انجمن هم باید از آنها حمایت کند.

همراهی موثر ارتش و انجمن ورزش های هوایی در تمرینات تیم ملی

وی با اشاره به همراهی ارتش، انجمن ورزش های هوایی و فدراسیون انجمن های ورزشی از برگزاری اردوهای تمرینی تیم ملی، گفت: ارتش در زمان برگزاری اردوها از تیم ملی حمایت کرد و در اردوهای تمرینی تیم ملی تارگت دیجیتال در اختیارمان قرار داد که خیلی به آمادگی و تمرینات تیم ملی کمک کرد.

 

بازتاب گسترده حضور تیم ملی پاراگلایدر در بازی های آسیایی

عمیدی با اشاره به اهمیت حضور تیم ملی پاراگلایدر ایران در مسابقات آسیایی 2018  تاکید کرد: برای اولین بار تیم ملی پاراگلایدر ایران به صورت رسمی در مسابقات آسیایی شرکت می کند و حضور تیم ملی بازتاب زیادی در دنیا و در جامعه ورزشی خواهد داشت.

 

امیدوارم طلا بیاورم/ به نقره و برنز اصلا فکر نمی کنم

عضو تیم ملی پاراگلایدر ایران با بیان اینکه امیدوارم طلا بیاورم و فقط به طلا فکر می کنم، خاطرنشان کرد: امیدم به طلاست و به نقره و برنز اصلا فکر نمی کنم.

 

عمیدی با بیان اینکه ورزشکاران در ورزش های هوایی، تمام تجهیزات پروازی را خودشان تهیه می کنند، گفت: حدود 200 میلیون تومان برای انجام تمرینات و خرید تجهیزات پروازی طی ماه های اخیر هزینه کرده ام و همه اینها به عشق ایران است و به اهتزاز درآمدن پرچم ایران اسلامی در مسابقات آسیایی است.

ابتکار در اهتزاز پرچم ایران/ پاراگلایدری که در بازی های آسیایی به اهتزاز در می آید

عضو تیم ملی پاراگلایدر ایران درباره انتخاب طرح پاراگلایدری که با آن در مسابقات آسیایی 2018 شرکت می کند، اظهارداشت: عاشق پرواز هستم و به عشق ایران به مسابقات آسیایی می روم، از طرفی به پرچم کشورم عرق دارم و اهتزاز پرچم ایران در میان کشورها باعث احساس غرور و سربلندی هموطنانم می شود به همین دلیل پرچم ایران را برای طرح روی پاراگلایدر انتخاب کردم و برای خرید آن 40 میلیون تومان هزینه کردم.

 

عمیدی در ادامه درباره مقام های ملی و بین المللی که در مسابقات پارگلایدر و پاراموتور کسب کرده است، اظهارداشت: از مجموع مسابقات ملی و بین المللی که در آنها شرکت کرده ام تاکنون 7 مدال طلا، 6 مدال نقره و یک مدال برنز کسب کرده ام.

 

مدرس ملی و بین المللی ورزش های هوایی یادآور شد: در مسابقات پاراگلایدر و پاراموتور و در کشورهای ایران، فرانسه، سوئد، لیتوانی، لهستان، استونیا، آمریکا، ترکیه، روسیه، بلاروس، اسپانیا و آلمان شرکت کرده ام.

 

عضو تیم ملی پاراگلایدر ایران در ادامه گفت: در بیشتر سایت های دنیا پرواز کرده ام و آموزش داده ام و نمی توانم بگویم یک سایتی به دیگری ارجحیت دارد.

سایت پروازی «سرکت» قابلیت تبدیل به سایت بین المللی را دارد

کاپیتان تیم ملی افزود: سایت «سرکت» در استان مازندران از نظر هوایی بی نظیر است و مانند اروپا می ماند، منظره و دید آن، مثل ژنو سوییس است، پتانسیل و هوای خوبی که دارد واقعا بی نظیر است و قابلیت تبدیل به سایت بین المللی را دارد اما متاسفانه آنگونه که باید به آن پرداخته نمی شود.

 

 

گفت و گو از عصمت پناهی

چاپ خبر