معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پروش:
پیگری فوت دو دانش آموز در گرجستان/مدرسه فوتبال زیر مجموعه آموزش و پرورش نیست
معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پروش گفت: برگزاری اردوی گرجستان و فوت دو دانش آموز مربوط به مدارس تخصصی وزارت آموزش و پرورش نیست. طبق آیین نامه هیج مدرسه تخصصی وزارت آ‌موزش و پرورش حق برگزاری اردو در خارج از کشور را ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، 32 بازیکن مدرسه فوتبال آرمان کویر در قالب 2 گروه 20 و 12 نفری همراه توری گردشگری و به بهانه برگزاری اردو چند روز پیش راهی تفلیس پایتخت گرجستان شدند.در حاشیه این اردو 2 نوجوان یزدی به‌ نام‌های «محمدحسین ورمزیار» و «امیر محمد کاربخش» غرق شدند. این شائبه به وجود آمده است که مدرسه فوتبال مذکور از مدارس تخصصی وزارت آموزش و پرورش بوده است.

 

در این ارتباط، مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پروش در گفتگو با خبر نگار شبستان گفت: این مدرسه فوتبال تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش نیست تنها لفظ مدرسه بر آن استفاده شده است.

 

وی افزود: طبق آیین نامه وزرات آموزش و پرورش، مدارس تخصصی ورزش ما حق برگزاری اردو در خارج از کشو ر را ندارند.

 

معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای برگزاری مسابقات داخلی هم فدراسیون ورزش مدارس باید مجوز صادر کند در غیر اینصورت مدارس ما حق برگزاری اردوهای داخلی و خارجی بدون مجوز را ندارند.

 

بارها به اولیا اعلام کرده ایم؛ این گونه سفرها ضرورتی ندارد

همچنین در این باره، سیدمحمد بطحایی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد حادثه برای دو نفر از نوآموزان فوتبال استان یزد در اردوی گرجستان و پیگیری های وزارتخانه برای روی ندادن اتفاقات مشابه گفت: بارها به اولیای دانش آموزان اعلام کردیم، این گونه سفرها ضرورتی ندارد؛ به ویژه وقتی بدون اطلاع مقامات مذکور و مراجع ذیربط انجام می شود و متاسفانه چون بدون هماهنگی های قبلی روی داده است، نمی شود مسئولی را پیدا کرد و از وی توضیحی در این زمینه خواست.

 

وی به اولیای دانش آموزان توصیه کرد: سفرهای خارج از کشور (برای دانش آموزان) هیچ ضرورتی ندارد، مگر مواردی که در سطح بین المللی و در حوزه ملی دانش آموزان را برای مسابقات ورزشی و علمی بر اساس فرایند تعیین شده انتخاب و اعزام می کنیم، تمام استانداردهای لازم برای این موارد تعبیه شده، سرپرستی هم همراه آنها هست و همه موارد ایمنی برای دانش اموزان رعایت می شود.

 

بطحایی ضمن ابراز تاسف عمیق برای این اتفاق افزود: پیگیری هایی را در وزارت اموزش و پرورش در وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه انجام می دهیم که مسببان و سوء استفاده کنندگان از این موضوع تحت تعقیب قرار بگیرند.

 

در پی این امر از سوی کمیته اخلاق مقرر شد حراست فدراسیون فوتبال و هیات فوتبال استان یزد ضمن پیگیری و بررسی موضوع با قید فوریت، اقدام و نتیجه را گزارش کنند. همچنین هیات فوتبال استان تهران مکلف شد، ظرف دو هفته آینده تمام مدارس غیرمجاز فوتبال را شناسایی و اقدامات قانونی برای پلمب و تعطیلی این مدارس را انجام دهد.

چاپ خبر