فرهنگ حوزوی باید در دانشگاه علوم اسلامی رضوی نهادینه شود
آیت الله مکارم شیرازی گفت: فرهنگ حوزوی باید در دانشگاه علوم اسلامی رضوی نهادینه شود و مباحث اخلاقی در این دانشگاه جزو متون اصلی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از آستان نیوز، آیت الله ناصر مکارم شیرازی مرجع عالیقدر جهان اسلام در دیدار با جمعی از دانشجویان و مسئولان دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بیان اینکه پیش فرض در غرب این است که مذهب، ساخته دست بشریت است و منشا خدایی ندارد، اظهار کرد: مسئولان دانشگاه علوم اسلامی رضوی باید دقت کنند تا فرهنگ دانشگاهی که از غرب آمده بر این دانشگاه نفوذ نکند و بنده معتقدم فرهنگ حوزوی باید بر دانشگاه علوم اسلامی رضوی غلبه داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی عملکرد دانشگاه علوم اسلامی رضوی را نسبت به دیگر دانشگاه‌های استان متفاوت دانست و گفت: مباحث اخلاقی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی باید جزو متون اصلی قرار بگیرد و توجه به این موضوع در این دانشگاه بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه باید تربیت نیرو طبق فرهنگ اسلامی در دستور کار دانشگاه ها قرار بگیرد، افزود: همچنین نظم، پشتکار و خلوص نیت در بین طلاب باید نهادینه شود، چرا که این سه مسئله موجب پیشرفت طلاب می‌شود البته این کار دشوار است اما باید انجام شود.

مرجع عالی‌قدر مکتب تشیع خاطرنشان کرد: بنده برای دانشگاه علوم اسلامی رضوی احترام خاصی قائل هستم چرا که منتسب به حضرت رضا (ع( است و علاوه بر آن علاقه بنده به شما دانشجویان، علاقه قلبی است و به نظر من کار شما دانشجویان در این دانشگاه بسیار اهمیت دارد بنابراین با پشتکار موجود به فعالیت‌های خود ادامه بدهید

چاپ خبر