عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:
امروزه مساجد جایگاه خود در صدر اسلام را ندارند
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید تحصیل علم و فناوری روز از مساجد پیگیری شوند، گفت: در حال حاضر مساجد کارکرد و جایگاه خود در صدر اسلام را ندارند.

حجتالاسلام احمد سالک در گفتوگو با خبرنگار مسجد و کانونهای مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به جایگاه تاثیرگذار مساجد در عصر کنونی، گفت: مساجد اولین مکانی هستند که توسط نبی مکرم اسلام (ص) برای عبادت مومنین بنا شده‌اند بنابراین در عصر کنونی هم بسیاری از امورات جامعه اسلامی باید از همین مرکز پیگیری شود.

 

وی بیان کرد: در حالی که دنیا بر مبنای احزاب فعالیت دارد اما مساجد تشکلی هستند که در کشور ما زمینهساز پیروزی انقلاب اسلامی شدند و در دوران دفاع مقدس هم مرکز هدایت و پشتیبانی از جبهههای حق علیه باطل بودند، بنابراین ما نباید از  قدرت این تشکل مهم الهی غافل باشیم، زیرا که مساجد پایگاه تبیین اخلاق، عترت و پایگاه اسلام ناب بودهاند و گفتن مسایل اخلاقی در این مراکز زمینهساز مودت و  رحمت میشود.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امیرالمومنین (ع) در مسجد کوفه پایتخت حکومت خود را بنا کردند و از آنجا امورات کشور را ساماندهی کردند، گفت: مساجد در نظام اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، اما متاسفانه امروز نقشی که در سابق توسط این مرکز مورد توجه قرار میگرفت امروز کمرنگ شده است.

 

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از طریق مساجد میتوان به فناوریها و علم روز دست یافت، اظهار کرد: با ایجاد مراکز رایانهای، فضای مجازی، پایگاههای بسیج و حمایت از محرومین و یا ایجاد صندوقهای قرضالحسنه میتوان کارکرد واقعی مساجد را احیا کرد.

 

سالک ادامه داد: ائمه جماعات مساجد از طریق این ابزارها می‌توانند مساجد را به‌روز کنند، همچنین مردم از طریق مساجد میتوانند بسیاری از اختلافات خانوادگی و اجتماعی خود را حل کنند.

 

وی گفت: اگر امروزه کارکرد مساجد در بعد مشاورهای و حقوقی تقویت شود، نیازی به دادگستری و قوه قضائیه نیست اما متاسفانه در برخی از مساجد امروزی هیئت امنا و  روحانی مسجد هم برای تقویت کارکردهای این خانه‌های خدا تلاشی نمیکنند.

 

 

 

چاپ خبر