آب هم گران شد/بطری های ۱۰۰۰ و ۱۶۰۰ تومانی غیرقانونی است
از چند روز گذشته گران شدن آب معدنی کلید خورده که تعزیرات اعلام کرده این گران شدن غیرقانونی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، در ابتدای سال قیمت بطری آب معدنی و آشامیدنی کوچک از ۷۰۰ تومان به ۸۵۰ تومان و قیمت آب بسته‌بندی معدنی و آشامیدنی بزرگ از ۱۱۵۰ به ۱۴۰۰ تومان افزایش یافت. حال در فاز دوم افزایش قیمت این محصولات، قیمت بطری آب معدنی و آشامیدنی کوچک از ۸۵۰ به ۱۰۰۰ تومان و قیمت آب بسته‌بندی معدنی و آشامیدنی بزرگ از ۱۴۰۰ به ۱۶۰۰ تومان افزایش یافت.

 

در خصوص علت این مساله، پیمان فروهر، دبیر انجمن تولیدکنندگان آبهای معدنی و آشامیدنی در گفت و گو با تسنیم با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت مواد اولیه برای کارخانجات آب معدنی نسبت به سال گذشته رشد ۳۷۰ درصدی داشته است، گفت: کارخانجات با توجه به رشد قیمت مواد اولیه ناچار به افزایش قیمت ها شده اند.

 

اما این گرانی در حالی است که سید یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور امروز اعلام کرده که با توجه به افزایش قیمت پت بطری، آب معدنی افزایش قیمت داشته است که با توجه به عدم تجویز سازمان حمایت از مصرف کنندگان افزایش قیمت غیرقانونی است و باید باهماهنگی و اعلام این سازمان افزایش قیمت انجام میشد و خلاق قانون و مصداق گرانفروشی است.

 

در هر صورت با افزایش دما و افزایش مصرف آب معدنی در سطح کشور، کارخانجات نیز از این فرصت بهره مند شده اند تا حباب موجود در بازارهای دیگر را به بازار آب معدنی هم بکشانند.

چاپ خبر