روایت شبستان از خانواده شهید خلیل تختی نژاد
اعطای نشان فاطمی به مادر شهید مدافع حرم
احترام و توجه ویژه نسبت به پدر و مادر، مقید به نماز اول وقت، ولایت پذیری، استکبار ستیزی و خوش اخلاق بودن، بخشی از ویژگی های بارز خلیل تختی نژاد، دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان و عضو کانون حضرت حمزه(ع) بندرعباس بود.

خبرگزاری شبستان-هرمزگان؛ همزمان با دومین روز از دهه کرامت و سومین روز از حضور پر خیر و برکت کاروان سفیران کریمه در هرمزگان، اتفاقی بسیار مبارک در یکی از محلات حاشیه نشین پایتخت تجاری و اقتصادی ایران اسلامی رقم می خورد و با حضور خدام حضرت معصومه(س)، منزل پدر شهید خلیل تختی نژاد حال و هوای حرم فاطمی به خود می گیرد.

 

کاروان سفیران کریمه از 2 روز قبل و به منظور شرکت در برنامه های دهه کرامت وارد استان هرمزگان شد که از بدو ورود با استقبال گسترده و خودجوش مردمی همراه بود و تا کنون در برنامه های مختلفی در شهرستان های بندرعباس و میناب شرکت کرده اند.

 

جنوبی ها و به ویژه مرزداران غیور و مهمان نواز استان هرمزگان از قدیم الایام همواره نسبت به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام(ص) و اهل بیت(ع) اردات خاصی داشته اند که در این بین، مهرورزی و دلدادگی آنان به فرزندان موسی کاظم(ع) به ویژه علی موسی الرضا(ع)، حضرت معصومه(س) و سایر امامزادگان جلیل القدر شهره و زبانزد خاص و عام است.

 

مردمان باصفای این دیار در روزگاران بسیار دور، با پای پیاده و یا سوار بر مرکب، این فاصله بسیار دور را به عشق زیارت بارگاه ملکوتی و حرم مطهر امام رضا(ع) را طی می کردند که این بیانگر اردات آنان نسبت به اولاد رسول خداست.

 

دیدار و دلجویی از والدین بزرگوار شهید والامقام خلیل تختی نژاد، دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان یکی از شاخص ترین برنامه های روز دوم دهه کرامت بود که پیش از ظهر امروز با حضور روحانی، مداح و دو نفر از خادمین حرم مطهر حضرت معصومه(س) و به همراهی دبیر ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان هرمزگان صورت گرفت.

 

 

هماهنگ کننده این دیدار، احسان رضایی، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت حمزه(ع) محله نخل پیرمرد و از دوستان بسیار صمیمی و همرزم شهید تختی نژاد است؛ او بسیار متواضعانه در هوای بسیار گرم این روزهای جنوب، داخل کوچه به استقبالمان می آید و ما را به سمت منزل پدر شهید راهنمایی می کند.

 

منزل پدر شهید در کوی آیت الله غفاری از محلات حاشیه نشین شهر قرار دارد؛ گرچه ایشان از بازنشستگان اداره عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی است، اما در خانه ای محقر و قدیمی اجاره نشین هستند و این نشان از زهد و ساده زیستی این خانواده دارد.

 

به همراه مسئول دبیرخانه کانون های مساجد زودتر از خادمین به منزل پدر شهید می رسیم، عموی شهید به گرمی از ما استقبال می کند و پس از دقایقی پدر شهید نیز به جمعمان اضافه می شود؛ صلابت و خوشرویی، روحیه بسیار عالی وی را روایت می کند؛ هنوز 2 روز دیگر تا اربعین پسرش مانده است. چهلم چهارشنبه 27 تیر در شهر تخت برگزار می شود اما با چهره ای متبسم و رویی گشاده به میهمانان خوش آمد می گوید.

 

قدردانی از خبرگزاری شبستان برای اهتمام ویژه در انعکاس اخبار حوزه فرهنگ شهادت

 

در ابتدای سخنانش به ذکر خاطره ای مربوط به سال های 88 و 89  می پردازد، آن زمانی که او مدیرمسئول کانون حضرت حمزه بود و بخاطر راه اندازی باشگاه کاراته در مسجد حضرت حمزه(ع) با خبرنگار شبستان مصاحبه داشته است و از اهتمام جدی این رسانه در انعکاس اخبار حوزه دین به ویژه فرهنگ شهید و شهادت قدردانی کرد.

 

 

وی از فرزند شهیدش می گوید؛ اینکه احترام به والدین، اهتمام جدی به نماز اول وقت، ولایت پذیری، فعالیت فرهنگی در مسجد، بصیرت و استکبارستیزی از ویژگی های بارز و برجسته شهید بود.

 

محمد تختی نژاد با اشاره به اینکه شهید به فرایض دینی خیلی اهمیت می داد، افزود: گاهی وقت اذان می شد و من در خانه نماز می خواندم، خلیل به من اقتدا می کرد و وقتی که به او می گفتم که چرا مسجد نمی روی و در نماز جماعت شرکت نمی کنی، در جوابم می گفت که نماز باید اول وقت خوانده شود.

 

شهید خلیل تختی نژاد عضو فعال کانون فرهنگی هنری حضرت حمزه(ع) بود

 

وی با بیان اینکه خلیل بچه هیاتی و عضو فعال کانون فرهنگی هنری مسجد حضرت حمزه(ع) بود، خاطرنشان کرد: در مسائل سیاسی بسیار فعال و نقش آفرین بود به طور مثال: شبی که فردای آن راهپیمایی بود با دوستانش در کانون، پرچم های رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی را درست می کرد و در مراسم آنها را به آتش می کشید.

 

پدر دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان به ولایت پذیری شهید اشاره می کند و می گوید: فرامین مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) همواره نصب العین خلیل بود و اعتقاد داشت که اوامر حضرت آقا که فرمودند: «اگر در سوریه نجنگیم مجبوریم در همدان و تهران با تکفیری ها بجنگیم» نباید روی زمین بماند.

 

وی با اشاره به رابطه بسیار دوستانه اش با شهید افزود: رابطه ما گذشته از پدر و فرزندی، دوستانه، گرم و بسیار صمیمی بود؛ با هم مشت می انداختیم و کشتی می گرفتیم.

 

 

محمد تختی نژاد ادامه داد: خلیل بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، به مدت شش ماه در سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان خدمت کرد و سپس به سپاه قدس پیوست و دو سالی بود که به سوریه می رفت و این بار سومی بود که برای دفاع از حرم رفته بود و فرمانده عملیات منطقه درعا بود که در همین منطقه هم به شهادت رسید.

 

زیارت حرم حضرت معصومه(س) در آخرین سفر شهید

 

وی افزود: خلیل آخرین فرزند خانواده و 25 ساله و مجرد بود؛ دفعه آخر که می خواست به سوریه برود از او خواستم که صبر کند تا برایش آستین بالا بزنیم؛ در این جا بغض مجال سخن گفتن را گرفت. شهید در آخرین سفر به علت تاخیری که در رفتنشان پیش می آید از فرصت استفاده می کند و به قم جهت زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران می رود.

 

پدر شهید تختی نژاد در ادامه می گوید: خلیل با بغض از اهانت وهابی ها در تخریب قبور صحابه رسول خدا سخن می گفت و بیان می کرد که روزی حرم بی بی حضرت زینب(س) که چه مصیبت هایی در عاشورا و پس از آن تحمل کرد در تیررس داعشی ها قرار گرفته بود که امروز با از جان گذشتگی مدافعان حرم، تکفیری ها به کیلومترها عقب تر رانده شده اند و امروز دوباره نخواهیم گذاشت که عمه سادات دوباره و با بودن ما مصیبت بکشد.

 

وی با یادآوری اینکه وهابی ها جاسوس و عوامل آمریکا و اسرائبل هستند، تصریح کرد: اسلام، دین رافت و برادری است و استکبار و ایادی آن در منطقه با بوجود آوردن داعش به دنبال بدنام کردن اسلام و ترویج اسلام هراسی در دنیا هستند.

 

او با بیان اینکه شهدا برای دین خدا و امنیت جامعه اسلامی از جان خود گذشتند، آرزو می کند که ای کاش بتوانم جان خود را همانند شهدا فدای دینم کنم و مرگم به شهادت ختم شود.

 

 

محمد تختی نژاد با ذکر این نکته که خدا بر ما منت نهاد و شهید و شهادت در خانواده ما رقم خورد، افزود: هیچ خواسته ای نداریم جز اینکه خداوند این قربانی را از ما قبول کند.

 

با اعمال نیکمان ادامه دهنده راه شهدا باشیم

 

حجت الاسلام سید مهدی محمدی روحانی اعزامی از حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز در این دیدار گفت: اسم بزرگوار شهید و در دل آتش رفتنش شبیه حضرت ابراهیم(خلیل الله) است.

 

وی با بیان اینکه شهدا به اهل بیت(ع) تاسی کردند، ابراز امیدواری کرد که با اعمال نیک خود ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

 

حاج حسین دلشاد مداح اعزامی آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) نیز با نفس گرم خود شور و حال معنوی خاصی را به این جلسه بخشید.

 

 

اهدا هدیه ویژه آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) به پدر بزرگوار شهید، نشان ویژه فاطمی به مادر شهید و زیارت پرچم متبرک بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) از دیگر برنامه های این دیدار بود.

 

خلیل تختی نژاد سومین فرزند خانواده محمد تختی نژاد 10 مرداد سال 72 در محله آیت الله غفاری بندرعباس دیده به جهان گشود و پس از دوران دبیرستان وارد دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) شد.

 

شهید خلیل تختی نژاد، دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان 14 خرداد همزمان با 19 ماه مبارک رمضان رمضان در نبرد با تروریست ‌های تکفیری در منطقه درعا در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

کاروان سفیران کریمه مشتمل بر دو گروه از 2 روز پیش برنامه های خود را در شهرهای بندرعباس و میناب آغاز کرده اند و به مدت 7 روز و تا جمعه هفته آینده در استان هرمزگان حضور خواهند داشت.

 

گفتنی است؛ دهه کرامت، 10 روز نخست ماه ذی العقده است که با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) آغاز می شود و تا سالروز میلاد امام رضا(ع) ادامه دارد.

 

 

چاپ خبر