وزیر ارشاد در تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیر
وزارت ارشاد پیشکسوتان را موزه تاریخ گذشته نمی بیند
صالحی گفت: وزارت ارشاد پیشکسوتان را به عنوان موزه های گذشته و تاریخی نمی بیند، بنابراین ارتباط پیشکسوتان با جوانان باید از طریق معاونت های ارشاد برقرار شود تا نسل جدید با نسل گذشته پیوند پیدا کند.

به گزارش خبرنگار شبستان، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز دوشنبه (۲۵تیرماه) در مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولدین تیرماه که به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار شد با اشاره به اینکه مراسم های دورهمی پیشکسوتان کار خوبی است و به نوعی محفلی برای گپ و گفت دوستانه به شمار می آید اظهار داشت: پیشکسوتان سرمایه های اجتماعی و خط ارتباطی نسل ها با یکدیگر هستند و می توانند با تدبیر پیرانه؛ شور جوانان را به یک طلای اجتماعی تبدیل کنند.

 

وی ادامه داد: هنر یک معرفت متفاوت از جهان و انسان است و جهان به هنرمند به یک شکل دیگر نگاه می کند زیرا مهارت ها و هنر او متفاوت است، پیشکسوتان در جامعه ایرانی مهم تر هستند زیرا خلاقیت های خاص و همچنین مهارت های ویژه که مختص یک هنرمند است همگی در یک هنرمند پیشکسوت دیده می شود زیرا هم پیشکسوت و هم هنرمند هستند و این امر جایگاه و نقش او را در جامعه متفاوت می کند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: خیلی خوشحال هستم که بر سر سفره موسسه پیشکسوتان نشسته ایم، این موسسه به این نگاه توجه می کند و قطعا قدم های نخستی در بحث تکریم و حرمت گذاشتن به هنرمندان را محیا می کند که بسیار ارزشمند است، جان هنر به حرمت است و جان هنرمند به این است که ببیند مورد احترام قرار می گیرد.

 

صالحی یادآور شد: این چنین محفل ها و گفت و گوها؛ احترام به هنرمند است که این طبع باید بیشتر ترویج پیدا کند، پیشکسوتان باید در حوزه تصمیم گیری و ساختارهای تصمیم گیری و زیرساخت های هنر نقش بیشتری پیدا کنند. 

 

وی افزود: هنرمندان نقش های متراکم با تجریات متراکم دارند، بنابراین وزارت ارشاد و همکاران ما باید به این‌ نکته توجهی بیشتر داشته باشند که پیشکسوتان بازنشستگان خانه نشین نیستند بلکه افرادی هستند که باید به کمک هنر بیایند زیرا مشورت ها و تجربیات آنها می تواند در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری مهم باشد و نباید از این امر غافل شد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ارتباط این پیشکسوتان از طریق معاونت های ارشاد باید با جوانان وصل شود و نسل جدید از این رو با نسل گذشته پیوند پیدا کند و وظیفه وزارت ارشاد این است که پیشکسوتان به عنوان موزه های گذشته و تاریخی نبینیم بلکه باید نگاه حیاتی به این جریان خلاق داشته باشیم و آنها را به جریان موجود وصل کنیم.

 

صالحی خبر داد: امید است مقولات ما در تکریم پیشکسوتان و مستمری آنها تا پایان تیرماه یا اوایل مردادماه انجام شود.

چاپ خبر