پیام روحانی به بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست
آموزش و پرورش میزبانی از المپیادهای علمی را گسترش دهد
رییس جمهور در پیامی به بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی تاکید کرد: آموزش و پرورش میزبانی از المپیادهای علمی را گسترش دهد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، مراسم افتتاحیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی تیرماه 1397 با حضور 70 کشور در هتل اسپیناس پلاس امروز 24 ماه تیرماه در حال برگزاری است. حسن روحانی، رییس جمهور، پیامی را به بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی ابلاغ کرد که در زیر می خوانید:

 

برگزاری بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی را صمیمانه تبریک می گویم و برای همه شرکت کنندگان ارجمند و دست اندرکاران سخت کوش آن آرزوی توفیق دارم.

 

نخبگی مجموعه ای از سه ویژگی «هوش و استعداد ، همت برجسته برای مطالعه و تحقیق و کار و تلاش و حوصله تحسین برانگیز برای پیگیری و ممارست است و نگاه عالمانه و حکیمانه به این ویژگی ها، روشن می کند که همه آنها نعمت و روزی خداوند بزرگ است و لذا دانش و نخبگی را باید در راه خداوند و برای خیر بندگان خدا، ارزانی داشت و آن را در خدمت حال و آینده جامعه، ملت و کشور قرار داد.

 

المپیاد جهانی زیست شناسی، میدانی برای تبادل اندیشه های دانش آموزان در زمینه علم زیست شناسی است و من امیدوارم میزبانی جمهوری اسلامی ایران در این المپیاد بزرگ علمی، فرصتی را فراهم آورد تا محیطی مناسب برای تبادل نظر کارشناسانه درباره کمیت و کیفیت آموزشی زیست شناسی در کشورهای عضو فراهم شود.

 

بدون تردید جوانان شرکت کننده در این المپیاد جهانی می‌توانند در این عرصه مهم بین المللی، تلاش کنند. اهمیت رشته زیست شناسی و توانایی های محققین و دانشمندان این رشته را برای حل مسایل آن مورد توجه قرار داده و در حد توان راه‌حل های ممکن را ارائه دهند.

 

به وزیر محترم آموزش و پرورش توصیه اکید دارم برنامه‌های مشابه این رخداد مهم را در رشته‌های دیگر علمی گسترش دهد و با میزبانی از شخصیت های معتبر علمی جهان، دعوت از جوانان پرشور و علاقمند کشورها، بستر لازم برای گفت و گوی بین فرهنگ‌ها را میسر نمایند.

 

دولت جمهوری اسلامی ایران، حضور تک تک جوانان و دانش‌آموزان شرکت کننده در این المپیاد را میمون و مبارک می‌داند و به همه آنان و سرپرستان و معلمان و همراهان آنان خوشآمد می گوید.

این فرصت را مغتنم شمرده و به همه شما جوانان نخبه و نوید دهندگان آینده روشن کشور توصیه می‌کنم خانه پرافتخار میهن را با نیروی فکر و عزم و اراده، به گونه‌ای بسازید که شایسته این ملت و این تاریخ پر افتخار باشد. اطمینان دارم با استفاده از استعدادهای برتر و ظرفیت های فراوانی که در کشور وجود دارد، به جایگاه واقعی و شایسته خود دست خواهیم یافت.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران

چاپ خبر