مسئول کانون جوانان رضوی استان یزد:
از بین بردن فقر نمایان جامعه، چشم انداز جشنواره « زیر سایه خورشید»
مسئول کانون جوانان رضوی استان یزد با اشاره به اهداف جشنواره زیر سایه خورشید گفت: از بین بردن فقر نمایان جامعه، چشم انداز جشنواره « زیر سایه خورشید» است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، حجت الاسلام مهدی مهدوی نژاد شب گذشته (21 تیر) در نشست با خادمین و مجریان این جشنواره در شهرستان های استان یزد گفت: بدنه زیر سایه خورشید یک دهه بدون هیچ ادعایی طعم شیرین کار فرهنگی مشترک در این عملیات بزرگ را نشان دادند.

 

وی افزود: بعد از عاشورا و اربعین و همچنین بعد از بسیج که حضور مردمی پررنگ است عظیم ترین شبکه فرهنگی مردم، جشنواره زیر سایه خورشید است.

 

مسئول کانون جوانان رضوی یزد تصریح کرد: این جشنواره در صد درصد جغرافیای کشور این اتفاق صورت میگیرد و در چندین کشور جهان نیز این امر گسترش پیدا کرده است.

 

حجت الاسلام مهدوی خاطرنشان کرد: هدف از این جشنواره گسترش فرهنگ ناب رضوی و خدمت رسانی به محرومان جامعه در این قالب است.

 

وی گفت: یکی از ویژگی های این جشنواره خدمت رسانی است که ما باید به سمتی برویم که در ده سال آینده چهره نمایان فقر را از بین ببریم که در این راستا ما باید در طول سال این امر را دنبال کنیم.

 

حجت الاسلام سید ناصر حیدری، دبیر یازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید نیز در این نشست گفت: مجموع برنامه های استان حدود 250 مورد است .

 

وی افزود: از تاریخ 26 تیرماه برنامه خدام در استان و با حضور 16 نفر از خدام و مبلغین این کار انجام می شود.

 

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید یزد خاطرنشان کرد: برای اولین بار ما در استان یزد مسابقه نقاشی قرائت صلوات خاصه و عکس خاطره را برگزار کرده ایم که عموم مردم میتوانند در این برنامه شرکت کنند.

 

حیدری خاطرنشان کرد: کل هزینه ما در استان حدود دو میلیارد ریال است که نیمی از آن مردمی و مابقی نیز از امکانات و حمایت های نهادها استفاده می شود.

 

چاپ خبر