عارف در پاسخ به شبستان:
برای به تعویق افتادن CFT‌ در مجلس به جمع بندی رسیده بودیم
رییس فراکسیون امید مجلس در خصوص اینکه آیا اجماعی بین سه فراکسیون برای مسکوت ماندن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم وجود داشت، گفت: پیش بینی می کردیم CFT‌ رای نیاورد پس جمع بندی شد که بررسی آن به تعویق بیافتد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در نشست خبری امروز چهارشنبه 20 تیر در پاسخ به سوال خبرنگار شبستان مبنی بر اینکه در هنگام مسکوت ماندن لایحه پیوستن دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم برخی این صحبت را مطرح کردند که اجماعی بین روسای سه فراکسیون سیاسی مجلس برای مسکوت ماندن این لایحه انجام شده است و آیا این موضوع را تایید می کنید، گفت: صبح که قرار بود این لایحه در مجلس مطرح شود نظر این بود که با توجه به فضایی که ایجاد شده است این لایحه رای نیاورد و نمایندگان دولت نیز موافق بودند به گونه ای اقدام شود که لایحه مصوب شود.

 

وی اظهار داشت: همزمان با طرح لایحه در مجلس، اصلاح پالرمو که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود در دستور کار قرار گرفت که با 89 رای منفی مواجه شد. ما پیش بینی کردیم با این وضعیت CFT‌ نیز رای نیاورد، پس جمع بندی انجام شد که بررسی آن در مجلس به تعویق بیافتد و به تعویق آن رای بدهیم.

 

عارف ادامه داد: البته اعضای فراکسیون نیز آمدند و گفتند فضای مجلس به گونه ای است که اصل لایحه رای نمی آورد ولی ما گفتیم که به مسکوت ماندن رای ندهیم ولی برای هماهنگی در این زمینه دیر شده بود و پنج ثانیه وقت کم آوردیم که همه اعضا را هماهنگ کنیم.

 

رییس فراکسیون امید تصریح کرد: خوشبختانه تا آبان وقت داریم که در این زمینه همه مسایل را بررسی کنیم و البته امیدواریم به تصمیم منطقی در این مورد برسیم.

چاپ خبر