اوقات فراغت زمینه ساز توسعه فرهنگی است/مسجد نقطه اتصال توحید و اجتماع
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه مساجد وظیفه انتقال فرهنگ و جامعه پذیری را دارند، گفت: اوقات فراغت زمینه ساز توسعه فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی امروز(۱۷ تیر) در افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی(آسمانی ها) که در تالار نور برگزار شد ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) با بیان اینکه مسئله اوقات فراغت با توجه به اختیار و انتخابی که وجود دارد بر رفتار اجتماعی و فرهنگ عمومی جامعه تاثیر می گذارد، گفت:مساجد به عنوان قدیمی ترین پایگاه مردمی نفوذش از اوایل نوجوانی تا پایان عمر یک فرد است و تنها وظیفه تبیین معارف و ارزش های انقلابی را ندارد بلکه مساجد وظیفه انتقال فرهنک و جامعه پذیری را هم بر عهده دارد.

 

وی با اشاره به اینکه مساجد بهترین محلی است که می تواند ارزش ها را از نسل قدیم به نسل جدید منتقل کرد و طرح اوقات فراغت کانون های مساجد می تواند این انتقال را انجام دهد، اظهارداشت:مدل نگاه جوان و نوجوان به ارزش ها متفاوت است و ما باید بتوانیم با استفاده از رسانه و شیوه های نوین معقول سازی ارزش ها را برای جوانان انجام دهیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ما موظف به استفاده از شیوه های هنری و بصری هستیم تا بتوانیم چینش زیبایی را به جوانان نشان دهیم، افزود:ما باید حتما در برنامه هایی که اجرا می کنیم نقش ولایت را پر رنگ تر و به منزله یک چتر وحدت بخش بیاموزیم و جوانان و نوجوانان هم باید هویت خود را در دین جستجو کنند.

 

مروارید با بیان اینکه مسجد در کنار مدرسه، دانشگاه و بازار ۴ عنصر مدیریت بخشی است که در انسجام با یکدیگر می توانند قوتی را برای ما فراهم نمایند، ادامه داد:کانون های فرهنگی هنری مساجد باید با بهره گیری از رسانه و فنون جدید در فضای مجازی برای تبیین زیبایی های کلام ائمه(علیه السلام) تلاش کنند.

 

وی با اشاره به اینکه طرح اوقات فراغت باید در جهت بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی و تحقق آرمانهای ولایت فقیه باشد، گفت:باید از ظرفیت مساجد برای انسجام بخشی بهره ببریم و بتوانیم از فکر جوانان و نوجوانان استفاده کنیم چرا که مسجد نقطه اتصال میان توحید و اجتماع است.

چاپ خبر