پوشش ۴۰ هزار عضو کانون های مساجد در اجرای طرح آسمانی ها/ میزبانی ۲۹۵ کانون فرهنگی و هنری ایلام از جوانان و نوجوانان
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، گفت: طرح اوقات فراغت بچه های مسجد با عنوان آسمانی ها در راستای غنی سازی اوقات فراغت در سطح کلیه کانون های مساجد این استان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، حجت الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، صبح امروز(10 تیر) در مراسم افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های مساجد این استان در شهرستان دره شهر، اظهار کرد: طرح اوقات فراغت در سطح 295 کانون فرهنگی و هنری مسجد در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان برگزار می شود.

 

وی، با بیان اینکه این طرح همزمان با سراسر کشور از ابتدای تیرماه سال جاری تا 19 مهر با عنوان آسمانی ها برگزار می شود، افزود: طرح آسمانی ها در استان ایلام با دیدار با خانواده شهید علی اصغر اسدی اولین شهید کانون های مساجد کشور و به نام این شهید کلید خورده است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: بیش از  40 هزار نفر از اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد در نقاط مختلف شهری و روستایی استان تحت پوشش طرح اوقات فراغت بچه های مسجد قرار می گیرند.

 

چراغی پور، یادآور شد: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، اردوهای تفریحی و زیارتی، اجرای طرح های کارآفرینی با بهره گیری از شعار سال و اقتصادی مقاومتی، نمایشگاه دستاوردهای کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان، اعزام نخبگان کانون های مساجد به مشهد مقدس و همچنین انجام برنامه ها و فعالیت های معنوی از جمله برگزاری محافل و کلاس های قرآنی از برنامه های این طرح است.

 

وی، با تاکید بر اینکه هدف از اجرای این طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان و تقویت ارزش ها و فرهنگی دینی و اسلامی است، افزود: کانون های فرهنگی و هنری در ایام تابستان پذیرای جوانان و نوجوانان عضو کانون های مساجد هستند.

 

همچنین قبل از برگزاری این مراسم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با دکتر شفیع زاده فرماندار ایلام در راستای تقویت فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد دیدار و گفت و گو کردند که در این دیدار بر حمایت از  فعالیت های کانون های مساجد و تقویت زیرساخت های فرهنگی شهرستان دره شهر تاکید شد.

 

این مراسم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با حضور عمران خودآموز، مدیرکل فرهنک و ارشاد اسلامی و فرماندار شهرستان دره شهر  برگزار شد.

چاپ خبر