۳۱ تیر، آخرین مهلت برای شرکت در جشنواره کتابخوانی «رضوی»
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به اینکه سی و یکم تیرماه آخرین فرصت برای شرکت در جشنواره «کتابخوانی رضوی» است، گفت: سایت دبیرخانه این جشنواره به نشانی razavi.iranpl.ir در دسترس عموم قرار دارد.

دکتر روح الله منوچهری، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به اینکه سی و یکم تیرماه آخرین فرصت برای شرکت در جشنواره «کتابخوانی رضوی» است، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: این جشنواره هشتمین دوره خود را امسال می گذارند و سومین دوره هست که این جشنواره توسط کتابخانه های عمومی اجرایی می شود.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته رشد خوبی را نسبت به سال قبل از آن شاهد بودیم، اضافه کرد: 38 هزار و 500 نفر شرکت کننده از فارس در این جشنواره شرکت کردند.

 

دکتر منوچهری با تاکید بر اینکه امسال به 2 شکل مکتوب و آنلاین این جشنواره برگزار می شود، اظهار داشت: سایت دبیرخانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به منظور تسهیل شرایط شرکت در این مسابقه، طراحی و راه اندازی شده است و علاقمندان می توانند با مراجعه به این سایت به نشانی razavi.iranpl.ir ضمن بازدید اخبار و اطلاعیه های مربوط، فایل های pdf منابع جشنواره را دریافت کرده و در بخش الکترونیک این رویداد ملی ثبت نام کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه در این دوره هفت کتاب در رده های سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» به رقابت گذاشته شده است و علاقمندان می توانند در 2 نوع فردی و خانوادگی در این جشنواره شرکت کنند، اظهار داشت: در بخش مکتوب متقاضیان می توانند پاسخ برگ های این مسابقه را از کتابخانه های عمومی استان فارس دریافت کرده و پس از تکمیل آن به همان کتابخانه تحویل دهند.

 

مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به اینکه برگه های نقاشی ویژه کودکان به کتابخانه ها ارسال شده و آنان می توانند پس از کشیدن نقاشی آن را به کتابخانه تحویل دهند و یا روی سایت بارگزاری کنند، افزود: کتاب هایی برای ارگان ها در نظر گرفته شده است و هر سازمانی می تواند کد اختصاصی داشته باشد تا از وضعیت افراد شرکت کننده آن سازمان مطلع شود.

 

وی افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره همزمان با دهه ولایت در شیراز برگزار می شود و اولین مرحله جمع آوری پاسخ نامه ها، 15 تیر ماه خواهد بود اما تمرکز روی بخش آنلاین هست که مردم در جشنواره شرکت کنند.

 

منوچهری ضمن تقدیر از همکاری سایر نهادها در برگزاری این جشنواره، اظهار داشت: کتاب های «مهر ولایت در آسمان ایران» اثر آیت ‌الله کریمی جهرمی، «به سپیدی یک رویا» اثر فاطمه سلیمانی و «ماه هشتم» اثر مهدی غلامعلی از جمله منابع این جشنواره است.

 

وی، کتاب های «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب و «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی را از منابع رده سنی کودک بین چهار تا 11 سال خواند و اضافه کرد: کتاب ‌های «مسافر هشتم» با موضوع امام رضا (ع) و «کاش تو را می ‌دیدم» جز کتاب های رده سنی نوجوان 12 تا 17 سال است.

 

 

چاپ خبر