کلاس های اوقات فراغت در کانون های مساجد و مراکز فرهنگی و هنری کردستان برپا می شود
خبرگزاری شبستان: دبیر ستاد اوقات فراغت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برپایی کلاس های اوقات فراغت در سطح ۵۵۰ کانون مساجد، مراکز و موسسات فرهنگی، هنری و قرآنی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، کامل گلباغی، امروز در سومین جلسه ستاد اوقات فراغت که در دفتر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در مجتمع فجر سنندج تشکیل شد، اظهار کرد: جذب و ساماندهی، آموزش و پرورش استعدادها و کارکرد تربیتی و اعتلایی فضلت ها از جمله اهدافی است که در ستاد غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان دنبال می شود.

 

گلباغی، از برپایی کلاس های اوقات فراغت در سطح کانون های مساجد و مراکز و موسسات فرهنگی، هنری و قرآنی استان خبر داد و افزود: در حال حاضر 550 کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد استان فعالیت می کنند که در ایام تابستان پذیرایی کودکان، نوجوانان و جوانان هستند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شدهف در تابستان امسال نیز کلاس های اوقات فراغت در سطح موسسات قرآنی، انجمن های فرهنگی و آموزشگاه های هنری نیز دایر می شود.

 

وی با بیان اینکه کلاس های اوقات فراغت از 10 تیر سال جاری آغاز می شود، افزود: در هر کانون فرهنگی و هنری حداقل 2 کلاس با ظرفیت هر کلاس 25 نفر به مدت دو ماه آغاز می شود که قریب به 28 هزار نفر از این کلاس ها بهره می گیرند.

 

گلباغی به بازدید و نظارت بر کلاس ها اوقات فراغت نیز اشاره و خاطر نشانکرد: هر سال تیمی از کارشناسان ستاد اوقات فراغت با همراهی مسئولان از این کلاس ها بازدید می کنند و خوشبختانه هر سال این بازدید با استقبال مسئولان همراه بوده است.

 

 

چاپ خبر