دبیر مجمع نمایندگان گلستان:
کشاورزان گلستانی به خاک سیاه نشستند/ اتفاقی برای راه آهن گرگان- مشهد نیفتاد
خبرگزاری شبستان: دبیر مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال گندم قیمت چندانی نداشت، برنج سال قبل هنوز در انبارها مانده و سیب زمینی کاران هم به خاک سیاه نشستند و این استان در موضوعات معیشتی، دغدغه و چالش های عمده دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، علیرضا ابراهیمی، دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، امروز (24 خرداد) در جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، با انتقاد از رویکرد دولت نسبت به کشاورزان گفت: امسال گندم قیمت چندانی نداشت، برنج سال قبل هنوز در انبارها مانده و سیب زمینی کاران هم به خاک سیاه نشستند. استان گلستان در موضوعات معیشتی، دغدغه و چالش های عمده دارد که دولت باید حمایت های مختلفی از جمله استمهال وام ها و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی از تولیدکنندگان حمایت کند.

 

وی با بیان اینکه احداث خط آهن گرگان- مشهد مطالبه عمومی است، افزود: از ابتدای انقلاب، دولت های مختلف، استانداران و نمایندگان آمدند و وعده احداث این خط آهن را دادند اما با وجود اینکه این پروژه توسط مدیران ارشد کشوری هم کلنگ زنی شد اما اتفاقی برای آن نیفتاد.

 

نماینده آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حوزه راه ها به ویژه راه های مواصلاتی بزرگ مانند خوش ییلاق و جاده اولنگ، با اینکه اقداماتی هم انجام شده اما مردم هنوز اثرات آن را احساس نمی کنند.

 

وی گفت: سالانه بیش از 15 میلیون زائر از این مسیر عبور می کنند اما هنوز راه های استان در موضوع روشنایی با مشکل مواجه هستند. در بحث روکش آسفالت نیز در همه جای استان مشکل داریم که باید فکری برای آن کرد.

 

ابراهیمی درخصوص بازآفرینی شهری هم افزود: سیمای شهری در استان براساس آمایش سرزمینی نبوده و بسیار ناهمگون است که باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.

 

چاپ خبر