در مرحله اول؛
اختصاص ۵۱۰ میلیارد تومان اعتبار به بازسازی تأسیسات زیربنایی مناطق زلزله زده
خبرگزاری شبستان: استاندار کرمانشاه، از اختصاص بیش از ۳ میلیارد کمک بلاعوض به خانواده های جان باختگان زلزله خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر نیز از محل منابع خود ۵ میلیون تومان به هر یک از این خانواده ها کمک بلاعوض اعطا کرده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه، پنج شنبه(24 خرداد) در نشست ستاد شورای هماهنگی مدیریت بحران که در سالن تدبیر برگزار شد، برنامه های ارائه شده توسط دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران احتمالی آتش سوزی را قابل قبول خواند.

 

وی اظهار کرد: پیشگیری، اولویت اول در بحث آتش سوزی  است که به فرهنگ سازی و آموزش نیاز دارد.

 

استاندار کرمانشاه، ابراز کرد: مدیران باید از ظرفیت های آموزش و پرورش، رسانه ملی و فضای مجازی برای فرهنگسازی و آموزش در بحث پیشگیری از آتش سوزی استفاده کنند.

 

وی بکارگیری ظرفیت دهیاری ها و عشایر برای استفاده از ظرفیت افراد بومی در مقابله با آتش سوزی های احتمالی را متذکر شد و بیان کرد: از ظرفیت انجمن های مردمی و سمن ها هم باید برای فرهنگ سازی بهره گرفت.

 

بازوند، گفت: هم اکنون یکی از مهمترین دغدغه های سمن ها در عرصه مسائل اجتماعی، حوزه صیانت از محیط زیست است.

 

وی با اشاره به اینکه ارتش، سپاه و بسیج در مواقع بحرانی از جمله زلزله غمبار آبان ماه سال گذشته به خوبی ایفای نقش کرده اند، عنوان کرد: امدادرسانی به موقع نیروهای مسلح به زلزله زدگان نمونه بارزی از نقش حائز اهمیت آن ها در شرایط بحرانی است که به بهترین شکل ممکن از عهده آن بر آمدند.

 

استاندار کرمانشاه، اعلام کرد: ۵۱۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی در مرحله اول، برای بازسازی تاسیسات زیربنایی خسارت دیده مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است.

 

وی به مصوبه هیئت دولت در 22 اردیبهشت سال جاری مبنی بر اختصاص 5 میلیون کمک بلاعوض به هر یک از خانواده های جان باختگان اشاره کرد و گفت: با احتساب حدود 620 نفر جان باخته، این مبلغ حدود 3 میلیارد و 100 میلیون تومان است.

 

بازوند، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر نیز از محل منابع خود 5 میلیون تومان به هر یک از این خانواده ها کمک بلاعوض اعطا کرده است.

 

وی با اشاره به اختصاص 15میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت وارده به ۲۱ شهرداری در مناطق زلزله‌زده، خاطرنشان کرد: ۱۰ میلیارد تومان نیز برای جبران خسارت و مرمت پاسگاههای مرزی نظامی و انتظامی استان درنظر گرفته شده است.

 

چاپ خبر