برگزاری ۴۰۰ جشن گلریزان در کشور/ ۱۸ هزار نفر با جرائم غیرعمد در زندان هستند
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل ستاد دیه کشور، از برگزاری ۴۰۰ جشن گلریزان در کشور خبر داد و اظهار داشت: ۱۸ هزار نفر با جزائم غیرعمد در زندان های کشور گرفتار هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، سید اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد دیه کشور، شامگاه چهارشنبه (23 خرداد) در مراسم گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد خوزستان که در اهواز برگزار شد، با اشاره به برگزاری 400 جشن گلریزان در سطح کشور، گفت: طی سه دهه فعالیت ستاد دیه، بیش از 104 هزار زندانی جزائم غیرعمد آزاد شده است.

 

وی با اشاره به آزادی 10 هزار و 679 نفر در سال گذشته با همت ستاد دیه و کمک های خیرین، افزود: امسال در 243 جشن گلریزانی که در استان ها برگزار شده، 53 میلیارد تومان جمع آوری شده که بیشترین مبلغ مربوط به خیران استان فارس با 9 میلیارد و 300 میلیون تومان و استان اصفهان با 6 میلیارد و 632 میلیون تومان است.

 

جولایی، با بیان اینکه در استان خوزستان 40 جشن گلریزان در شهرستان های مختلف برگزار شده است، تصریح کرد: بر اساس اعلام سازمان زندان ها، 18 هزار بدهکار غیرعمد در زندان های کشور وجود دارد که موارد آنها مورد بررسی قرار گرفته و با کمک های خیران مراتب آزادی آنها را فراهم می کنیم.

 

وی به قوانین پایه گذاری شده از سوی مجلس در جهت کاهش جرایم غیرعمد اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر در تلاش در جهت اصلاح قانون چک، اصلاح قانون مهریه و نظامات مهندسی هستیم تا به کمک مجلس شورای اسلامی این موارد را به تصویب برسانیم؛ پیش از این نیز توانستیم بیمه شخص ثالث را به تصویب برسانیم.

 

حجت ‌الاسلام قدرت‌ الله هاشم نیا، مدیرعامل ستاد دیه خوزستان، هم تعداد زندانیان استان را 13 هزار و 500 نفر اعلام کرد و با اشاره به اینکه از این تعداد 309 نفر با جرائم غیرعمد در زندان هستند، اذعان داشت: ما به دنبال آزادی زندانیانی هستیم که بی گناه و ناخواسته به زندان وارد شده ‌اند و اصلا خطرناک نیستند که لازم است شرکت های بزرگ استان هم در این امر خیر مشارکت کنند.

 

چاپ خبر