صدور ۵۸ پروانه بهره برداری با اعتبار ۶۴ میلیارد تومان با هدف اشتغالزایی
خبرگزاری شبستان: استاندار البرز در سومین نشست کارگروه اشتغال از صدور ۵۸ پروانه بهره برداری خبر داد و گفت: صدور این تعداد پروانه های بهره برداری با اعتبار ۶۴ میلیارد تومانی در جهت اشتغالزایی و کاهش بیکاری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، محمدعلی نجفی، استاندار البرز در سومین نشست کارگروه اشتغال استان البرز که چهارشنبه (23 خرداد) در سالن شهداء دولت برگزار شد، گفت: تسریع در رسیدگی به پرونده های اشتغال از اولویت هایی است که با هدف اشتغالزایی مورد اهمیت است.

 

به گفته وی، البرز یکی از استان های صنعتی کشور است با این وصف فرسودگی صنایع در بسیاری از بخش ها نکته حائز اهمیتی است که باید به صورت ویژه به آن توجه شود.

 

نکته محوری سخنان استاندار در این کارگروه ناممکن بودن حل مشکلات واحدهای بزرگ در سطح استان حتی با وجود حمایت وزارتخانه بود که با تاکید بر این مهم بر لزوم حل مشکلات نهادهای کوچک تاکید کرد.

 

اشتغال زایی از عناوین برنامه های محوری استاندار البرز است که در این کارگروه با در نظر گرفتن این مهم مطرح کرد: رفع موانع واحدهای تولیدی کوچک استان از جمله برنامه های پیش رو است.

 

وی صدور 58 پروانه بهره برداری در استان را مهم خواند و توضیح داد: این پروانه های بهره برداری با اعتباری بالغ بر 64 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

حوزه گردشگری به عنوان یکی از بسترهای مناسب اشتغال مورد توجه نجفی قرار گرفت و در خصوص آن مطرح کرد: توجه به ظرفیت گردشگری البرز به ویژه در شهرستان طالقان از مواردی است که باید به آن به صورت ویژه توجه داشت.

 

 

چاپ خبر