بطحایی در جمع خبرنگاران:
کارگروهی برای مراقبت از عدم دریافت شهریه اجباری در مدارس دولتی مامور شده است
خبرگزاری شبستان: وزیر آموزش و پرورش از مامور کردن کارگروهی به منظور مراقبت از دریافت نکردن شهریه اجباری در مدارس دولتی تا مهرماه خبر داد و گفت: این کارگروه موظف است بر مدارس نظارت کند تا اگر کمکی از سوی خانواده ها به مدارس شود به صورت اختیاری باشد.

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد برگزاری آزمون های سنجش در مدارس گفت: به بخشی از این آزمون ها نیازی نیست و مطالعات در مورد آن آغاز شده است.

 

وی راجع به تعطیلات زمستانی مدارس نیز گفت: در این خصوص به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم و باید این طرح را به مجلس بفرستیم.

 

بطحایی در ادامه از مامور کردن کارگروهی به منظور مراقبت از دریافت نکردن شهریه اجباری در مدارس دولتی تا مهرماه خبر داد و گفت: این کارگروه موظف است بر مدارس نظارت کند تا اگر کمکی قرار است از سوی خانواده ها به مدارس شود به صورت اختیاری باشد و ما به صورت متمرکز در سطح ادارات کل استان ها این مسئله را کنترل می کنیم.

 

وزیر آموزش و پرورش در ادامه از تشکیل ستاد ثبت نام در این وزارتخانه طبق سنوات گذشته نیز خبر داد و گفت: این ستاد مسئول رسیدگی به وضعیت ثبت نام مدارس است زیرا در برخی از مدارس تقاضاها بیش از ظرفیت بوده و این ستاد مسئله را حل خواهد کرد.

 

بطحایی از بکارگیری ردیف های استخدامی و بکارگیری حق التدریس ها برای مهر امسال در مدارس نیز خبر داد و توضیح داد: برای سال گذشته که شیب بازنشستگی امسال کمی تند است مردم نگران نباشند و برای آن مهرماه هم برنامه هایی مدنظر داریم.

 

بطحایی همچنین نسبت به هوش دانش آموزان واکنش نشان داد و گفت: این سنجش به نفع مردم است و از طریق مرکز سنجش انجام می شود که با سازمان سنجش نیز هماهنگی دارد.

چاپ خبر