وزیر نیرو در جمع خبرنگاران اعلام کرد:
کاهش ۲۷ درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته
خبرگزاری شبستان: وزیر نیرو از کاهش ۲۷ درصدی بارش باران نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه جلسه علنی امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران نسبت به بارش ها و تاثیر آن بر کاهش خشکسالی گفت: همواره بارش ها نسبت به کمبود آب و خشکسالی تاثیر مثبت دارند اما امسال در شش ماه گذشته بارش باران کم بود اما در بهار به صورت قابل ملاحظه ای بارش ها جبران شد.

 

وی تاکید کرد: با این حال بارش ها نسبت به سال گذشته 27 درصد کاهش داشته است. در استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و کرمان نسبت به سال قبل با 75 درصد کم بارشی مواجه هستیم. تمهیدات لازم برای آب شرب این مناطق اندیشیده شده است. تنها استانهای غربی و شمال غربی کشور 20 درصد افزایش بارش داشتند و در شرایط خوبی هستند.

 

وزیر نیرو با بیان اینکه در تابستان امسال هم و غم ما اين است با كمك مردم شرايط آب شرب مورد قبول باشد و مردم دچار دردسر نشوند.

 

اردکانیان با مرتبط دانستن بارش‌ها در میزان تولید برق اظهار کرد: بر اساس برآوردها، ۵ هزار مگاوات نسبت به مصرفی که پیش بینی کرده‌ایم، کاهش تولید داریم و کلید حل موضوع کمبود آب شرب و برق دست مردم است. از الان با صرفه جویی و درست مصرف کردن می توانیم تابستان را بدون دردسر سپری کنیم.

چاپ خبر