«گنجینه»ای از نخستین فیلم‌های ورزشی پس از انقلاب در شبکه مستند
خبرگزاری شبستان: شبکه مستند سیما در هفدهمین قسمت از مجموعه «گنجینه» فیلم «علم‌کوه» به کارگردانی کیوان کیانی را روی آنتن می‌برد.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ حنیف شهپرراد تهیه‌کننده «گنجینه» درباره تازه‌ترین قسمت از این مجموعه گفت: مستند علم‌کوه از مجموعه کوه‌های ایران، ساخته کیوان کیانی است. این مستند در سال ۶۴ در گروه ورزش شبکه دو ساخته‌شده و  به همراه فیلم‌های وارطان آنتانسیان جزو اولین فیلم‌های ورزشی بعد انقلاب به‌حساب می‌آید.وی افزود: این مستند درباره صعود به قله علم‌کوه در ارتفاعات البرز است، علم‌کوه نام کوهی با ارتفاع قله ۴۸۵۰ متر است که در منطقهٔ تخت سلیمان در استان مازندران واقع شده‌است و بیشتر شهرتش برای دیواره‌ای است که در دامنهٔ شمالی آن واقع است و دارای فنی‌ترین و سخت‌ترین مسیرهای سنگ‌نوردی و دیواره نوردی در ایران است.

 


این تهیه کننده گفت: «گنجینه» چهارشنبه 23 خرداد ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود و تکرار این قسمت پنجشنبه 24 خرداد ساعت 9 خواهد بود.

 


سری جدید برنامه «گنجینه» گزیده‌ای از مستندهای کلاسیک ایران و جهان با پخش آثاری از ناصر تقوایی، عباس کیارستمی، خسرو سینایی، پرویز کیمیاوی، فرهاد ورهرام، محمد تهامی نژاد و ... از شبکه مستند پخش می‌شود.این مجموعه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حنیف شهپرراد در ۲۶ قسمت حدود یک‌ساعته تولیدشده و غلامعلی افشاریه گفتار متن آن را بر عهده دارد، آرین مظفری نویسنده و مسعود سلطانی ارج تدوینگر این مجموعه هستند.

 

چاپ خبر