احترام و صداقت حق هنرمند بر گردن جامعه و مدیران فرهنگی است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: احترام، محبت و صداقت حق هنرمند بر گردن جامعه و مدیران فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، محسن شریفی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی (۲۱خرداد)در راستای سرکشی و تکریم هنرمندان در دیدار با هادی اشرفی کاریکاتوریست پیشکسوت شازندی گفت:‌ سیاست های این اداره کل اخلاق محور است و تکریم و تمجید از هنرمندان شاخص و فرهیخته و پیشکسوت از اولویت های این اداره کل محسوب می شود.

 

وی افزود:‌ هنرمندان دارای سالیان تجربه هستند که می توانند این تجربیات را در اختیار جوانان علاقمند بدون هیچ چشمداشتی قرار بدهند و این فرصت برای استان یک غنیمت است.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: تکریم هنرمندان متعهد هیچ‌گاه با امتیازات مادی محقق نمی‌شود بلکه احترام، محبت و صداقت حق هنرمند بر گردن جامعه و مدیران فرهنگی است.

 

شریفی ضمن خرسندی از این دیدار، آمادگی اداره کل را جهت برگزاری یک مراسم نکوداشت برای استاد اشرفی و همچنین چاپ آثار این هنرمند در قالب کتاب و برگزاری نمایشگاه در استان و ورکشاپ جهت علاقمندان را اعلام کرد.

 

 

در ادامه این دیدار مسعود عظیمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شازند در خصوص این هنرمند توانمند گفت:‌ استاد اشرفی در سال 1327 در شهر شازند متولد شد و تحصیلات ابتدایی خود را در شهر شازند طی کرد و در سن 14 سالگی به تهران مهاجرت کرد استاد اشرفی در دوران ذبیرستان به روزنامه توفیق رفت و با طراحی و با کاریکاتوریست های حرفه ای آشنا شد وی ازفارغ التحصیلان دانشکده هنرهای دراماتیک در رشته نمایشنامه نویسی و سناریو نویسی است. استاداشرفی در 5دهه در بسیاری از روزنامه ها و نشریات طرح هایی را انجام داده است و از فعالان این عرصه به حساب می آید.

 

وی افزود:‌ این هنرمند فرهیخته درسال 1365برای ادامه تحصیل به بلژیک مهاجرت می کند و ضمن گذراندن دوره هاب طراحی در آکادمی هنرهای زیبای بروکسل همزمان در دانشگاهULB به عنوان طراح و گرافیست مشغول به کار شد آثار وی در بسیاری از مجلات و روزنامه های فارسی و فرانسوی زبان به چاپ رسیده است و در بسیاری از نمایشگاه های فردی و جمعی دیگر کشورها حضور داشته است.

 


عظیمی اظهار کرد: در اردیبهشت ماه امسال شاهد برگزاری نمایشگاه آثار تولید شده این هنرمند توانمند شازندی با عنوان «پنجاه سال فعالیت حرفه ای در رسانه های داخلی و خارجی» در خانه هنرمندان تهران برای یک هفته بودیم و با وجود حضور این هنرمند توانمند فرصت مناسبی در استان ایجاد شده است که هنرمندان استان از تجربیات این هنرمند پیشکسوت استفاده کنند.

 

لازم به ذکر است،‌مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در جریان سفر به شهرستان شازند از اولین همایش خوشنویسی هنرمندان شهر مهاجران که با عنوان « مشق ربنا» برگزار شد، دیدن کرد.

 

چاپ خبر