مدیران از محل اعتبارات فرهنگی می توانند به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کنند
خبرگزاری شبستان: استاندار خراسان شمالی به مدیران دستگاه های اجرایی گوشزد کرد که می توانند از محل اعتبارات فرهنگی خود به آزادی زندانیان محکوم به جرائم غیرعمد کمک کنند و برای رهایی این محکومان گامی در حد توان بردارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد شامگاه شنبه نوزدهم خرداد در مراسم جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان بجنورد گفت: از جمله محبوب ترین اعمال نزد خداوند گره گشایی از کار انسان ها است، پرداخت بدهی دیگران حتی باعث مسرت و شادی پیغمبر و خداوند می شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: یکی از مصادیق اسارت در جامعه، زندانیان جرایم غیرعمد هستند که به خاطر یک خطا و اشتباه سهوی پشت میله های زندان افتاده اند.

 

وی همچنین با بیان اینکه بخشش پول و مال هم کار آسانی نیست، خاطر نشان کرد: دو مسأله تکلف و تقلب عواملی هستند که باعث می شود انسان در زندگی دچار گرفتاری شود و انسانی به رستگاری می رسد که اجازه دخالت نفس شیطانی را به خود ندهد.

 

حجت الاسلام یعقوبی افزود: آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد نه تنها باعث بازگرداندن زندگی دوباره به آنها می شود بلکه به نوعی کمک به چرخه اقتصادی جامعه هم می شود.

 

محمدرضا صالحی، نماینده عالی دولت در خراسان شمالی هم در این جشن به مدیران استان گوشزد کرد که می توانند از محل اعتبارات فرهنگی خود به آزادی زندانیان محکوم به جرائم غیرعمد کمک کنند و برای رهایی این محکومان گامی در حد توان بردارند.

 

استاندار خراسان شمالی با تأکید بر اینکه حفظ کرامت انسان ها یک وظیفه همگانی است، افزود: این جشن باعث می شود به افرادی کمک کنیم که شناختی از آنها نداریم و می خواهیم به خاطر رضای خدا دین و قرض این زندانیان را پرداخت می کنیم.

 

گفتنی است؛ در این جشن استاندار خراسان شمالی 400 میلیون ریال، اتاق اصناف 350 میلیون ریال، نماینده ولی فقیه در استان 40 میلیون ریال و سایر مسئولان حاضر هر یک به سهم خود کمک هایی برای آزادی زندانیان محکوم به جرایم غیرعمد اهداء کردند.

 

 

چاپ خبر