برنامه‌های سالگرد ارتحال حضرت امام‌خمینی در کانون مساجد استان سمنان
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، امام خمینی(ره) را یک شخصیت بین‌المللی و درواقع بزرگ‌ترین شخصیت قرن معاصر خواند گفت: مراسم ارتحال ایشان باید به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

حجت الاسلام محمدرضا حدادیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در سمنان با اعلام برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری همزمان با رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان گفت: برگزاری مسابقه وصیت‌نامه سیاسی- الهی امام خمینی(ره)، اعزام به مرقد مطهر امام(ره)، برپایی ایستگاه صلواتی و ختم قرآن و صلوات از برنامه های اجرایی در کانون های فرهنگی و هنری مساجد سراسر استان همزمان با 14 خرداد است.

 

حدادیان اجرای طرح با روح خدا درماه ماه خدا، هدیه ثواب اجرای طرح تلاوت نور به امام خمینی(ره) در کانون های مساجد، برگزاری نشست‌های سیاسی-‌فرهنگی، برپایی نمایشگاه عکس، دعوت از سخنرانان در راستای بازگویی ابعاد شخصیتی امام، از دیگر برنامه‌های اجرایی کانون‌های مساجد در این ایام عنوان کرد.

 

وی ابراز کرد: استفاده از ظرفیت فضای مجازی وخبرگزاری شبستان، فضا سازی محیطی، تبلیغ وترویج افکارامام توسط روحانیون ومبلغان، برگزاری حلقه های چهره به چهره در راستای سیره وشخصیت امام راحل، برگزاری گفتمان زن وخانواده از برنامه های پیش بینی شده دیگر به مناسبت ایام ارتحال امام خمینی(ره)است.

 

حدادیان شناسایی ابعاد مختلف شخصیتی امام(ره)، آشکارسازی نقش رهبری امام خمینی(ره)، تبیین و احیای گفتمان امام(ره) و رهبری، ترویج سیره عملی و نظری امام خمینی(ره) و صدور آن به خارج از مرزها، تبیین نقش ولایت فقیه در جامعه اسلامی و جایگاه رهبری در نظام‌اسلامی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این برنامه ها درکانون های مساجد برشمرد.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، گفت: امام راحل در همه زمینه ها الگو است و دلسوزی، اخلاص، گسترش عدالت، خدمت به مردم و مبارزه با دشمن مهمترین ویژگی های حضرت امام است که باید بیشتر ترویج شود.

 

وی افزود: دشمن تلاش می کند روحیه استکبار ستیزی و صهیونیست ستیزی را از این ملت بگیرد و همه باید با قدرت و اتحاد میراث گرانبهای امام راحل، آرمان های شهدا و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی را حفظ و صیانت کنند.

چاپ خبر