امام جمعه قزوین:
فرمایشات رهبری نقشه راه ایران را در بحث مذاکرات مشخص کرد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه قزوین گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام، نقشه راه ایران اسلامی را در بحث مذاکرات مشخص کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز (4 خرداد) در خطبه های نماز جمعه که در مسجدالنبی قزوین برگزار شد، بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام، نقشه راه ایران اسلامی را در بحث مذاکرات مشخص کردند و مسائل مختلف مورد نیاز در خصوص برجام را یادآوری کردند.

 

وی ادامه داد: یکی از نکات در فرمایش رهبری، ایمان و اعتقاد به توانمندی ‌های انسانی و ثروت‌ ملی برای تحکیم پایه‌ های اقتصاد مقاومتی بود زیرا اینگونه اقتصاد کشور پویا شده و از وابستگی به خارجی ها رهایی می یابیم و در چنین حالتی ما هیچ ترسی از تحریم ها نخواهیم داشت.

 

امام جمعه قزوین افزود: ما باید با اقتصاد مقاومتی جای پای خود را در اقتصاد داخلی و جهانی محکم کنیم و این امر زمانی تحقق می یابد که قدردان نیروهای متخصص و جوانان پرشور کشورمان باشیم.

 

وی عنوان کرد: رهبری در فرمایشات خود تأکیدند فرمودند که باید به این باور برسیم که دشمن قابل اعتماد نیست، نباید روی سخن و قول دشمن برنامه ریزی کرد، دشمنان انقلاب اسلامی هیچگاه به قول‌هایی که به ما داده اند، عمل نکرده اند آنها هر زمانی هم قراردادی با ایران امضا کرده اند، هدفشان پایبندی به آن نبوده است، بنابراین نباید به قول دشمنان اعتماد کرد.

 

آیت الله عابدینی اعلام کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات شان متذکر شدند که در پیمان شکنی و ناجوانمردی بین اروپا و آمریکا فرقی نیست و حتی ناجوانمردی و بدسابقگی انگلیس و برخی کشورهای اروپایی بیش از آمریکا است.

 

وی تأکید کرد: با توجه به فرمایشات رهبری نباید زمان و فرصت ‌های خود را در مذاکرات با اروپایی ‌های تلف کنیم و اینگونه تصور کنیم مذاکره ما را به جایی می‌ رساند چراکه از دشمنی غربی ها با ایران اسلامی  40 سال گذشته و در این دوران هیچ غلطی نکرده اند و هر روز خداوند متعال بر قدرت و وحدت ما افزوده است.  

 

امام جمعه قزوین افزود: باید در داخل کشور با وحدت و پیشرفت در کنار انتقاد سازنده و درست مسیر پیشرفت را طی کنیم و از اختلاف دوری کرده و هوشیار باشیم و عداوت خود را با دشمنان حفظ کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به لزوم کسب تقوا در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه رحمت الهی و بهار قرآن است و در این ماه باید برای کسب تقوا بکوشیم و یکدیگر را برای کسب تقوا حمایت کنیم تا جامعه ای بر اساس عدالت و ایمان داشته باشیم.

 

آیت الله عابدینی با تسلیت وفات حضرت خدیجه (س) عنوان کرد: حضرت خدیجه بانوی بزرگی بودند که به دین اسلام بسیار خدمت کردند و همه مسلمانان و انسان ها مدیون ایثار و ازخودگذشتگی ایشان هستند.

 

وی اضافه کرد: در زمانی که همه مردم پیامبر گرامی اسلام را تکذیب می کردند، حضرت خدیجه (س) پیامبر را تصدیق کرده و با مال خود از ایشان حمایت کردند و با پشتیبانی مالی و معنوی خود کمک‌ های بسیاری به ماندگاری اسلام داشتند.

 

امام جمعه قزوین با اشاره به ولادت امام حسن مجتبی (ع) در ماه رمضان گفت: در فرمایشی از امام حسن مجتبی (ع) آمده است هرکس پای دین خود بایستد و برای حفظ آن تلاش کرده و مال خود را اصلاح کند و حق محرومان را از مال خود بدهد و همواره حقوق اطرافیان خود را رعایت کند، این شخص جوانمرد است.

 

وی خاطر نشان کرد: رزمندگان ما نمونه هایی از این جوانمردی بودند چراکه برای حفظ دین و ولایت به میدان جنگ رفتند و امروز هم حضورشان در جبهه مقاومت موجب دلگری مردم مظلوم جهان شده است.

 

چاپ خبر