ترویج آموزه ها و معارف قرآنی قدم مهمی در راه حراست از کشور است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت اهواز، اظهار داشت: ترویج بیش از پیش آموزه ها، معارف و داشته های قرآنی جامعه حتما و قطعا قدم مهمی در راه حراست از کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، حجت الاسلام میر احمدرضا حاجتی، امام جمعه موقت اهواز، شامگاه پنج شنبه (3 خرداد) در حاشیه بازدید از دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان، در جمع خبرنگاران گفت: یکی از نعمت های الهی و بزرگی که انقلاب به ما ارزانی داشته، برگزاری همین نمایشگاه های قرآنی در استان خوزستان است.

 

وی افزود: ما نباید فراموش کنیم اهواز پایتخت دفاع مقدس و سنگر دفاع از تمایت ارضی، شرافت، نوامیس و تمام داشته های ایران اسلامی بوده و دفاع مقدسی که با سنگر خوزستان، ایران را نجات داد در واقع ریشه در آموزه های قرآنی داشته است.

 

وی اضافه کرد: شهدای ما مرهون آموزه های قرآنی بودند و همین امر فرزندان شایسته و خلفی را تربیت کرد که تواستند از کشور و تمامیت ارضی ایران دفاع کنند و به همین جهت است که ترویج بیش از پیش آموزه ها، معارف و داشته های قرآنی جامعه حتما و قطعا قدم مهمی در راه حراست از کشور است و در آن مبالغه نیست.

 

حجت الاسلام حاجتی، تصریح کرد: اساسا قرآن برای حفظ و حراست بشر از آسیب ها نازل شده و ما هر چه بیشتر به قرآن مراجعه کنیم نهاد خانواده و امنیت روحی و روانی جامعه را بیشتر حفظ و بالندگی جامعه را تضمین می کنیم و این عین دستورات و محتوای قرآنی است.

 

وی اذعان داشت: در بین خانواده های متدین عامل به آموزه های قرآنی، آسیب ها و رویکرد جوانان و نوجوانان به بزه کمتر است و بزه کاری در بین خانواده های قرآنی یا صفر و یا نزدیک به صفر است، لذا ما در این جهت باید هر چه بیشتر دستورالعمل ها و معارف قرآنی را تقویت کنیم.

 

چاپ خبر