حفظ سرمایه های فرهنگ و هنر فارس ضروری است
خبرگزاری شبستان: معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری شیراز و استان فارس، گفت: برای آینده فرهنگ و هنر کشور، یک چشم ما در وزارتخانه به شیراز است و همه سرمایه های فرهنگی و هنری آن باید حفظ شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، دکتر سید هادی حسینی، معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز (29 اردیبهشت) در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه ساختار و منابع 2 مشکل اصلی حوزه فرهنگ است، گفت: یک سیزدهم بودجه فرهنگی کشور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده می شود اما در این حوزه همه مسئولیت ها خواسته می شود و این در حالی است که همه منابع در اختیار ما قرار نمی گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر ساختار درست باشد و منابع به موقع تخصیص پیدا کند، راه برای اشاعه فرهنگ غنی اسلامی باز می شود.

 

این مقام مسئول با تاکید بر ایجاد فضای نشاط و شادابی در جامعه، افزود: ائمه طاهرین (ع) هم همواره فرموده اند که در ایام شادی ایشان، شاد و در زمان غم نیز حزن و اندوه داشته باشیم چرا که در جامعه سلیقه های مختلفی  هستند که باید به آن احترام گذاشته شو و همه ماه های سال محرم و صفر نیست و از این رو باید به نشاط اجتماعی هم توجه کرد.

 

حسینی یادآور شد: در انتخاب سمت مدیریت فرهنگی باید کسانی انتخاب شوند که نگاهشان به فرهنگ نگاه درستی باشد که این کار در شیراز اتفاق افتاده است و انتظار این است که مسئولان و اعضای شورای شهر این روند را متوقف نکنند.

 

معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری شیراز و استان فارس تاکید کرد: برای آینده فرهنگ و هنر کشور یک چشم ما در وزارتخانه به شیراز است و همه سرمایه های فرهنگی و هنری آن باید حفظ شود.

 

خاطرنشان می شود؛ در این مراسم با سپاس از خدمات دکتر بهزاد مریدی در زمان تصدی سکان مدیریت فرهنگی استان فارس، صابر سهرابی به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس معرفی شد.

 

 

چاپ خبر