توزیع کالاهای اساسی موردنیاز مردم در ماه مبارک رمضان/ اجرای طرح ویژه نظارت با بازار
خبرگزاری شبستان: در راستای تنظیم بازار و ایجاد زمینه لازم برای دسترسی اقشار مختلف مردم به کالاهای موردنیاز، هم‌زمان با ایام ماه مبارک رمضان کالاهای اساسی موردنیاز مردم استان در بازار توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، نشست کارگروه تنظیم بازار استان ایلام با حضور دستگاه‌های عضو این نشست در محل استانداری ایلام برگزار و در این نشست اعلام شد که 265 تن برنج،170 تن شکر سفید، 300 تن مرغ منجمد و 40 تن گوشت قرمز منجمد، در بازار توزیع خواهد شد.

 

در این نشست همچنین اعلام شد که این اقلام 10 تا 15 درصد ارزان‌تر از قیمت بازار به شهروندان عرضه خواهد شد که کالاهای اساسی موردنیاز مردم در ماه مبارک رمضان باقیمت مناسب و به‌آسانی در اختیار مردم استان قرار گیرد.

 

مهدی شریفی، رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام در این نشست بابیان اینکه طرح ویژه نظارت بر بازار در ماه مبارک رمضان در استان ایلام آغازشده است، گفت: در اجرای این طرح بیش از 30 گروه به همراه کارشناسان اتحادیه‌های صنفی بر نحوه فروش کالا و اجناس در واحدهای صنفی نظارت می‌کنند.

 

وی، بابیان اشاره به اینکه این نظارت‌ها بیشتر بر مواد لبنی، میوه، سبزی، روغن، برنج، خرما، نان، حلیم، آش و زولبیا و بامیه است، یادآور شد: بازرسان با تخلفات گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم درج قیمت و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برخورد قانونی خواهند کرد.

 

ایوب درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، در این نشست در خصوص علل افزایش قیمت گوشت قرمز، گفت: س از بررسی‌ها مشخص شد فعالیت دلالان خارج از استان و سوءاستفاده از کارت سبز صادرات علت اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز بوده و هر چه سریع‌تر باید راهکارهای لازم با این موارد برخورد شود.

 

در این نشست همچنین عنوان شد که مردم در صورت مشاهده گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب و درج نکردن قیمت از سوی واحدهای صنفی مراتب را به ستاد خبری 124 منعکس کنند تا بازرسان موضوع را پیگیری و در صورت نیاز نتیجه را به شخص گزارش دهنده، اعلام کنند.

چاپ خبر