فرماندار ایلام:
ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت معنوی ماه مبارک رمضان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی
خبرگزاری شبستان: فرماندار ایلام، در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، گفت: نگاه ویژه به معضلات اجتماعی حل آن را آسان‌ترمی کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، معروف بسطامی، در این نشست، اظهار کرد متأسفانه یکی از پراسترس‌ترین موضوعات اجتماعی در جامعه کنونی بحث مواد مخدر است به گونه‌ی که سایر مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در کشور را تحت تأثیر قرار داده و هزینه‌های زیادی را روی دست دولت گذاشته است زیرا کشور به حل این معضل اهمیت و تأکید فراوان دارد.

 

وی ادامه داد: نگاه ویژه به معضلات اجتماعی در جامعه کنونی سبب می‌شود حل این مسائل با ارائه راهکارهای مناسب به‌آسانی حل شود.

 

فرماندار ایلام، بابیان اینکه منشا اصلی بزهکاری اجتماعی به مصرف مواد مخدر در جامعه بر می‌گردد، یادآور شد: مسئولان استانی در مقابله با این موضوع مهم که متأسفانه به یکی از دغدغه‌های مهم خانواده‌ها تبدیل‌شده راهکارهای مناسبی ارائه دهند و در راستای ساماندهی معضلات اجتماعی تلاش نمایند زیرا زندگی مملو از اضطراب بوده و هیچ خانواده‌ی دوست ندارد این‌چنین مشکلاتی را تجربه کنند.

 

بسطامی، بیان کرد: کشورهایی که در جهان ادای جامعه داری می‌کنند با ترویج مواد مخدر بین جوانان آنان را هدف قرار داده که نتیجه‌ی آن مبتلا شدن به این بلای خانمان‌سوز است لذا اگر مسئولان با همکاری خانواده‌ها پیشگیری، مقابله و درمان را در رأس برنامه‌های اساسی و روزمره‌ی خود قرار دهند بدون شک خروجی مثبت به همراه خواهد داشت.

 

وی، در ادامه از همکاری اداره کل زندان‌های استان، آموزش فنی و حرفه‌ای و سایر نهادهای مرتبط در راستای آموزش زندانیان قدردانی کرد و افزود: خروجی این موضوع سبب می‌شود زندانیان بعد از اتمام دوره حبس با ورود به بازار کار زندگی جدیدی را تشکیل داده که این موضوع جای بسی خرسندی را به همراه دارد.

 

فرماندار ایلام، بابیان اینکه در ماه مبارک رمضان جرائم کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های معنوی در این ماه استفاده نمایند و زمینه استقبال مردم را از این امر فراهم سازند.

 

بسطامی، در پایان تأکید کرد: نیروی انتظامی در ایام تابستان همانند سال‌های گذشته در تفرجگاه‌های سطح شهر حضور فعال داشته باشند و مکان‌های آلوده حاشیه شهر را شناسایی و از ورد افراد سودجو به این مکان‌ها جلوگیری کنند.

چاپ خبر