۷۵ درصد مراجعات به کلانتری های خوزستان منجر به صلح و سازش شده است
خبرگزاری شبستان: معاون اجتماعی فرماندهی استان خوزستان گفت: ۷۵ درصد مراجعات به کلانتری های استان خوزستان در سال ۹۶ منجر به صلح و سازش شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، سرهنگ علی قاسم پور معاون اجتماعی فرماندهی استان خوزستان امروز ( 26 اردیبهشت) در همایش مددکاری اخلاق اجتماعی در گیت بوستان اهواز، اظهار کرد: شرایط زندگی و تحولات پر شتاب در عرصه فرهنگ و اجتماع در جوامع امروزی، باعث شده نیروی انتظامی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام بردارد.

 

وی با بیان اهمیت فعالیت های جامعه محورانه، افزود: در این راستا نیروی انتظامی در کنار اقدامات سلبی و عملیاتی، اقدامات ایجابی و جامعه محورانه ای را در سطح کشور انجام می دهد.

 

سرهنگ قاسم پور با اشاره به  خدمات مشاوره در کلانتری ها ، خاطر نشان کرد: این دفاتر خدمات مشاوره از سال 79 با هدف ارتباط نزدیک تر و صمیمی تر، شناسایی زمینه ها و بسترهای آسیب های اجتماعی و از بین بردن آن ها، آگاهی بخشی به مردم تاسیس شده است.

 

وی همچنین به اقدامات نیروی انتظامی در بحث مددکاری اجتماعی اشاره کرد و گفت: علاوه بر بحث ارجاع مددجویان به مراکز تخصصی و توانبخشی، پیش بینی از جمله برنامه های نیروی انتظامی استان بوده و در همین راستا اقدام به ارائه خدمات درمانی و مشاوره فردی و گروهی کردیم.

 

معاون اجتماعی فرماندهی استان خوزستان اذعان داشت : در سال گذشته در خوزستان 52 واحد خدماتی در کلانتری های استان فعال بودند که به 10 هزار و 532 مراجعه کننده در بخش مشاوره و مددکاری خدمات ارائه دادند

 

وی به فعالیت کلانتری ها در زمینه صلح و سازش اشاره کرد و ادامه داد: 75 درصد مراجعات به کلانتری های استان خوزستان در سال 96  منجر به صلح و سازش شده است.

 

سرهنگ قاسم پور خاطر نشان کرد: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، تشکیل کارگروه های تخصصصی فصلی با محوریت اولویت بخشی و مداخله در مسائل اجتماعی توسط مسئولان باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

چاپ خبر